دستگاه‌های اجرایی برای تکمیل پایگاه جامع آمار و اطلاعات سمنان همکاری کنند

خبرگزاری تسنیم , 21 مرداد 1397 ساعت 18:18

معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان سمنان با تأکید بر لزوم همکاری دستگاه‌های اجرایی این استان برای تکمیل پایگاه جامع آمار و اطلاعات گفت: از مجموع ۱۱۸ دستگاه اجرایی ۴۸ نهاد در راستای تکمیل سامانه "فرابر" همکاری ندارند.


به گزارش عرش نیوز،رضا عبدالله زاده در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان در سالن کوثر استانداری سمنان با تأکید بر لزوم تکمیل و بهره‌برداری کامل از پایگاه جامع آمار و اطلاعات اظهار داشت: از جمله اولویت‌های سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان سمنان تکمیل پایگاه جامع آمار و اطلاعات در این استان است.

وی با اشاره به مزایای اجرای طرح پایگاه جامع آمار و اطلاعات با اشاره به نتایج تکمیل و استفاده از سامانه جامع آمار و اطلاعات استان سمنان (فرابر) بیان کرد: یکی از مهمترین نتایج استفاده از این سامانه ممانعت از موازی کاری دستگاه‌های اجرایی است.

معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان سمنان با اشاره به اهمیت یکپارچه شدن خدمات قابل ارائه از سوی دستگاه‌های اجرایی افزود: اهمیت آمار دقیق و اطلاعات طبقه بندی شده برای برنامه‌ریزی موثر مدیران کاملا محرز است و دستگاه‌های اجرایی باید برای تکمیل داده‌های پایگاه جامع آمار و اطلاعات همکاری کنند.

عبدالله زاده با بیان اینکه سامانه فرابر قابلیت‌های گسترده‌ای در اختیار مدیران قرار می‌دهد تصریح کرد: مدیران باید با ارائه و به روز رسانی داده‌های مرتبط به حیطه اجرایی شان ضمن گسترش قابلیت‌های سامانه فرابر از سایر آمارها و تحلیل‌ها استفاده کنند.

وی با اشاره به جایگاه حیاتی آمار و اطلاعات به روز در راستای برنامه‌ریزی دقیق مدیران تأکید کرد: یکی از الزامات غیر قابل انفکاک برنامه‌ریزی، آمار و اطلاعات است که لازمه حصول به آن تلاش تمامی مدیران و دستگاه‌های اجرایی است.

معاون آمار واطلاعات سازمان مدیریت وبرنامه‌ریزی استان سمنان از همکاری بانک‌های این استان در اجرای طرح "فرابر" ابراز رضایت کرد و افزود: خوشبختانه بانک‌ها در استان سمنان به غیر از چند موسسه خصوصی برای ارائه و تکمیل داده‌ها همکاری فعال داشته‌اند.

عبدالله زاده افزود: بارگزاری ریزداده‌های شرکت‌های بیمه نیز در دستور کار بوده و این مهم در حال انجام است.


کد مطلب: 392716

آدرس مطلب: http://arshnews.ir/vdcfy0dmvw6d1ea.igiw.html

عرش نیوز
  http://arshnews.ir