شهردار تبریز خبر داد

راه اندازی سامانه ریلی سبک در کریدور کمربندی آزادی و آذربایجان تبریز

3 بهمن 1392 ساعت 12:15

در دیدار شهردار تبریز با قائم مقام شرکت هولدینگ سرمایه گذاری سیتیک چین، مجری طرح‌ها و پروژه‌های کلان شهری، توافقات اولیه برای احداث و راه‌اندازی سامانه ریلی قطار شهری سطحی سبک در کریدور کمربندی آزادی تا میدان آذربایجان انجام گرفت.


به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی شهرداری تبریز، صادق نجفی اظهار کرد: مذاکرات اولیه با طرف چینی و شهرداری تبریز برای ورود شرکت هولدینگ سیتیک چین در پروژه‌های عمران شهری انجام گرفت و مدیریت شهری پروژه های پیشنهادی خود را به قائم مقام و نمایندگان این هولدینگ معتبر چینی و بین‌المللی ارائه کرد.

شهردار تبریز با اشاره به دیگر پروژه های عمرانی پیشنهادی شهرداری برای مشارکت شرکت هولدینگ سیتیک چین افزود: مشارکت در طراحی و اجرای خطوط و ایستگاه های مترو تبریز، مشارکت در ساخت و سازهای شهر به ویژه نوسازی و احیای بافت های فرسوده شهری، احداث تراموا یا سامانه ریلی سبک و طرایح و احداث زیرگذرها و پل‌ها و شریان‌های ترافیکی از جمله پیشنهادات شهرداری تبریز به این شرکت بود.

وی در عین حال از دستور ویژه خود به معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری برای ارایه طرح مطالعات سامانه ریلی سبک یا همان ال.آر.تی که پیش از این در مسیر یوسف آباد، کمربندی آزادی و میدان آذربایجان مطالعه و طراحی شده است ، به نمایدگان هولدینگ سیتیک خبر داد.

خاطرنشان می شود شرکت هولدینگ سیتیک چین یکی از شرکت های بزرگ طراحی ، اجرا و مدیریت در ساخت و سازهای شهری منطقه و جهان است که بخش مهمی از خطوط مترو تهران ، تونل های نیایش، توحید و ده ها طرح عمرانی بزرگ تهران را طراحی و اجرا کرده‌اند.


کد مطلب: 198797

آدرس مطلب: http://arshnews.ir/vdci3vazyt1a3y2.cbct.html

عرش نیوز
  http://arshnews.ir