توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آقا‌تهرانی: راهی جز میدان‌دادن به جوانان باقی نمانده است
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۸
دبیرکل جبهه پایداری گفت: باید مدیریت را از بی‌خاصیت‌های بی‌حال، ضعیف و ناکارآمد بی‌انگیزه به جوانان تحویل دهند.
به گزارش عرش نیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین مرتضی آقا‌تهرانی دبیرکل جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به نابسامانی‌های اخیر اقتصادی و ارزی در کشور گفت: ابتدا لازم است از مراجع عظام تقلید، ائمه جمعه و جماعات، فرماندهان سپاه و همه دلسوزانی که دل در گروی انقلاب دارند و در عین دفاع از اصل نظام اسلامی از مطالبه‌ مردم حمایت کرده‌اند، تشکر کنم چرا که همدردی با مشکلات مردم مصداق خیرخواهی برای نظام اسلامی و اهتمام به امور مسلمین است، که دردمندی و غمخواری نسبت به قشر آسیب‌پذیر از وضایف هر مسلمان است. نبی مکرم اسلام(ص) فرمود: «من اصبح لایهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم.» او که صبح کرده و همتش بر امور اهل اسلام نباشد مسلمان نیست.
وی در پاسخ به این سؤال که؛ "راهکار برون‌رفت از مشکلات اقتصادی چیست؟" تصریح کرد: برخی که تصور می‌کنند مشکلات اقتصادی راهکار و راه‌حل ندارد باید بگویم؛ اگر این‌گونه فکر می‌کنند چرا مسئولیت پذیرفته‌اند؟ و چرا وارد این میدان شده‌اند؟ ما یقین داریم که این مشکلات راه‌حل دارد و با میدان دادن به نیروهای کارآمد می‌توان از این تنگنا عبور کرد.
آقا‌تهرانی با بیان اینکه مردم از بخش قابل‌توجهی از مسئولین انقلابی‌تر هستند، گفت: آقایانی که درک درستی از انقلاب اسلامی ندارند تصور می‌کنند که راه‌حل مشکلات را باید از بیگانه و خارج از ایران جست‌وجو کرد، این است که به مذاکره با آمریکا و اروپا دل خوش کرده‌اند؛ تجربه به ما تأکید می‌کند که در مذاکره با آمریکا هیچ‌گاه خیری نبوده و نیست، چرا که آمریکا کانون توطئه علیه ملت ایران است؛ برخی عالمانه، برخی جاهلانه و برخی خائنانه دم از مذاکره با آمریکا می‌زنند، به‌راستی این گروه شناختی از مردم، انقلاب و دوست و دشمن ندارند.
دبیرکل جبهه پایداری در پاسخ به سؤالی درباره مدیران ناکارآمد نیز گفت: آنچه من می‌فهمم این است که ما راهی جز اعتماد به استعدادهای بی‌شمار داخل و نیروی انسانی جوان کشور نداریم. باید مدیریت را از بی‌خاصیت‌های بی‌حال، ضعیف و ناکارآمد بی‌انگیزه، به جوانان باانگیزه، کارآمد و انقلابی تحویل داد؛ آن جوان پاکدامنی که روزی ناباورانه در برابر تیر و گلوله و روزگاری در دفاع مقدس لرزه بر اندام دشمن انداخته بود و اینک برای دفاع از حریم آل‌البیت (علیهم السلام) با اقتدار به خارج از مرزها رهسپار می‌شود به‌راستی توان مدیریت مجاهدانه را خواهد داشت. او تبعیض، فساد، حق و ناحق، مردم و انقلاب را می‌فهمد، او به‌سهولت خودی را از بیگانه تشخیص می‌دهد.
وی با تذکر اینکه مشکل برخی مسئولین "فکری" است، تأکید کرد: مشکل کشور با شعار حل‌شدنی نیست. برخی طوری رفتار کرده‌اند که اعتماد مردم نه‌تنها به خود آنها سلب شده، که جایگاه خویش را هم از ارزش انداخته‌اند. این نظام اسلامی در پرتو تدابیر مقام ولایت (دام عزه) با پشتیبانی مردم فهیم باصلابت و مقتدرانه به‌پیش رفته و رشد یافته است. به‌قطع باید گفت کسانی که یاری خداوند متعال به این مردم را فراموش کرده و انقلاب را باور ندارند در زمانی نه‌چندان دور از این فرآیند الهی حذف خواهند شد و درایت خودی‌ها به بیگانه اجازه موج‌سواری نخواهد داد.
آقا‌تهرانی در پاسخ به سؤالی درباره عملکرد دولت، تأکید کرد: به‌عنوان عضو جبهه پایداری می‌گویم که ما آمادگی داشته و داریم برای رفع مشکلات مردم به دولت کمک کنیم و حمایت از دولت را وظیفه خود می‌دانیم. اما متأسف هستیم که برخی از این سیاستمداران کارآمدی لازم را برای مدیریت کشور ندارند چرا که هنوز هم امیدشان به‌جای مردم به بیگانگان بسته است.
کد مطلب: 392711