توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
35 روستای ریگان در انتظار آب
دوشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۳
ساکنان شهرستان کویری ریگان این روزها به دلیل شدت گرمای هوا به سختی گرمای بالای 45 درجه را تحمل می‌کنند و کمبود آب آشامیدنی در روستاها بر مشکلاتشان افزوده است.
 
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از ریگان، شهرستان کویری ریگان این روزها به دلیل شدت گرمای هوا، ساکنان آن به سختی گرمای بالای 45 درجه را تحمل می‌کنند و کمبود آب آشامیدنی در روستاهای آن بر مشکلاتشان افزوده است.

 
اهالی روزه‌دار این روستاها در گرمای طاقت‌فرسای کویر ریگان این روزها با دغدغه کمبود آب آشامیدنی سالم مواجه هستند و برای تهیه آب باید مسافت‌ها و کیلومترها را طی کنند.

 
این روستاها از آب قنوات و موتورپمپ‌های کشاورزی که غیربهداشتی هستند، استفاده می‌کنند و در گرمای هوا مشکلات و بیماری برای آنها به وجود آمده است.

 
تخصیص اعتبار آبرسانی به روستاها

 
معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ریگان به خبرنگار فارس گفت: 35 روستای این شهرستان فاقد شبکه آب آشامیدنی سالم هستند و به وسیله تانکر سیار آبرسانی می‌شوند.

 
محمدصادق دادالله‌پور بیان کرد: بیش از 2 هزار و 300 خانوار در این روستاها نیازمند شبکه آب آشامیدنی سالم هستند.

 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه گرمای هوا در این شهرستان از شدت خاصی برخوردار است، می‌طلبد هرچه سریع‌تر نسبت به آبرسانی این روستاها اقدام شود.

 
معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ریگان گفت: امسال در اعتبارات بیشترین تخصیص به آب روستایی و بهداشت شهرستان صورت گرفته و تعدادی از این روستاها امسال از نعمت آب آشامیدنی سالم بهره‌مند می‌شوند.

 
دادالله‌پور خاطرنشان کرد: در حال حاضر آبرسانی به این روستاها توسط سه دستگاه تانکر آبرسانی سیار انجام می‌شود.
کد مطلب: 282434