توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ساخت کارخانه فرآوری تیتانیوم کهنوج با سرمایه گذاری ایمیدور عملیاتی شد
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۳
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب استان کرمان گفت: سرمایه گذاری به ارزش چهار هزار میلیارد ریال و 46 میلیون یورو در معدن تیتانیوم کهنوج توسط سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) عملیاتی شد.
به گزارش عرش نیوز؛محمود اسکندری افزود: ظرفیت فرآوری تیتانیوم در این معدن 130 هزار تن کنسانتره و 70 هزار تن سرباره پیگمنت است که قرار است ایمیدرو تا مرحله تولید سرباره در این طرح معدنی مشارکت کند.

وی بیان کرد: معدن تیتانیوم شهرستان کهنوج با ذخیره قطعی 150 میلیون تن و ذخیره احتمالی 400 میلیون تن بزرگترین معدن تیتان در سطح کشور است.

اسکندری نسب با بیان این که اکنون مشاور مادر این طرح معدنی بزرگ انتخاب شده است، گفت: پیگیری های وزیر صنعت، معدن و تجارت، استاندار کرمان و این سازمان با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) موجب شد تا فعالیت ایمیدرو برای احداث کارخانه فرآوری در کهنوج وارد مرحله اجرایی شود.

وی ادامه داد: اکنون مناقصه عمومی برای ساخت کارخانه های سرباره و کانه آرایی تیتانیوم آغاز شده است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت جنوب کرمان گفت: امید است با راه اندازی نیروگاه یک هزار مگاواتی شهرستان کهنوج، 60 مگاوات برق مورد نیاز این معدن نیز تامین شود.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاری در معدن تیتانیوم کهنوج، کشور را از واردات 50 هزار تن پیگمنت (دی اکسید تیتان) بی نیاز خواهد کرد.

اسکندری نسب افزود: محصول نهایی تولید شده پس از فراوری که همان پیگمنت یا دی اکسید تیتان است کاربرد اساسی در صنایع رنگ سازی دارد و اکنون از خارج کشور وارد می شود.

معدن تیتانیوم کهنوج در فاصله 30 کیلومتری این شهر، فعالیت آزمایشی خود را از سال 82 آغاز کرده است.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 357828