توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کرمان : سلیقه گرایی در حوزه فرهنگی نباید باشد
يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۵
استاندار کرمان گفت : سلیقه گرایی و تفرق در حوزه های فرهنگی و اینکه هر کسی برای خود کار کند نباید وجود داشته باشد.
به گزارش عرش نیوز؛علیرضا رزم حسینی روز یکشنبه در دیدار با دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با تاکید بر وحدت رویه در مسائل فرهنگی، افزود: نظر ما تدوین سند فرهنگی استان است که این کار را به دست روحانیون داده ایم.

وی گفت: دغدغه های فرهنگی ما بسیار است و نقش حوزه و روحانیون در اعتلای فرهنگی استان بیش از این است.

استاندار کرمان با اشاره به این که افراد نباید سلیقه ای در موارد مختلف اظهار نظر کنند، تصریح کرد: وقتی شورای فرهنگ عمومی تصویب کرده برگزاری یک کنسرت مجاز و قانونی است دیگر نباید عده ای در این رابطه اظهار نظر متفاوت کنند.

وی خاطرنشان کرد: هماهنگی بین حدود 18 دستگاه فرهنگی را دنبال می کنیم که البته بعضی دستگاه ها کارهای موازی و مخالف یکدیگر انجام می دهند و انتظار داریم فعالیت بیشتر و دستگاه های متولی فرهنگی سند کلی استان با هم در این مسیر هماهنگ باشند.

رزم حسینی با بیان این که در مجموع از فعالیت فرهنگی راضی نیستیم، گفت: هماهنگی دستگاه ها از طریق اجرای سندهای کاربردی مدنظر ماست و وظایف دانشگاه و حوزه در این رابطه مشخص است.

وی به برخی مسائل فرهنگی که جنبه ملی دارد و به استان کرمان مرتبط نیست اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه ما استان مرزی نیسیتم اما حضور اتباع بیگانه و رقم قابل ملاحظه از ورود آنها به استان مشکلاتی از جمله فرهنگی و اجتماعی را برای استان ایجاد کرده است.

استاندار کرمان اظهار کرد: برخی از این اتباع بیگانه با حضور در کشور و استان با زنان ایرانی ازدواج می کنند و بعد از مدتی زن ها و فرزندان خود را رها می کنند و به کشور خود بر می گردند که اینها مواردی از تبعات حضور آنهاست.

وی همچنین از نحوه برگزاری نشست های شورای فرهنگ عمومی انتقاد کرد و گفت: کارهای روتین شورای فرهنگ عمومی با اجرای جلسات ماهیانه و حاضری زدن اعضا را قبول ندارم که در رابطه از این شورا خواسته ها و انتظاراتی داریم که پیگیری می کنیم.


منبع:ایرنا
کد مطلب: 359501