توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آل‌سعود به دنبال خفه‌کردن اعتراضات در العوامیه و فراموش شدن شهید نمر است
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۶
یک فعال سیاسی بحرینی در مصاحبه‌ای با اشاره به جنایت اخیر رژیم آل سعود در منطقه العوامیه گفت که آل‌سعود به دنبال خفه‌کردن اعتراضات در العوامیه و فراموش شدن شهید نمر است.
به گزارش عرش نیوز به نقل ازتسنیم "ابراهیم العرادی" فعال سیاسی بحرینی در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم درباره نقض فاحش حقوق بشر و جنایات آل سعود در منطقه العوامیه در شرق عربستان به گفت‌وگو پرداخت.

شاهد تخریب گسترده مساجد و منازل شهروندان در العوامیه هستیم

وی در این مصاحبه گفت: نیرنگ آل سعود درباره العوامیه که توسط رسانه‌های وابسته به این رژیم تلقین شد، امروز کاملا برملا شده است. امروز شاهد تخریب گسترده مساجد و منازل شهروندان در العوامیه بوده و بیش از 30 هزار نفر در این شهر آواره و بی خانمان شده‌اند و آل سعود درصدد است که مناطق گسترده‌تری را در العوامیه ویران کند. آل سعود به بهانه توسعه العوامیه اقدام به ویران کردن منازل شهروندان در این منطقه کرد اما در واقعیت، مردم جز صدای شلیک گلوله و آر پی جی‌، چیز دیگری را در این منطقه شاهد نبوده‌اند. در این تیراندازی‌ها غیرنظامیان متعددی از جمله یک کودک به شهادت رسید.

آل‌سعود به دنبال خفه‌کردن اعتراضات در العوامیه است

این فعال سیاسی بحرینی اضافه کرد: آل سعود تنها یک هدف را از حمله به العوامیه با خودروهای زرهی و تسلیحات سنگین دنبال می‌کرد و این هدف، به فراموشی کشاندن موضوع شیخ شهید، نمر باقر النمر بوده است. العوامیه همیشه به ایستادگی در برابر رژیم آل سعود معروف بوده است. العوامیه آغازگر اعتراض‌ها به آل سعود بوده و امروز آل سعود به دنبال خفه کردن این اعتراضات است. متاسفانه شاهد هیچگونه واکنش و تحرکی از سوی جامعه بین‌الملل در قبال جنایت‌های آل سعود نبوده‌ایم. این روزها آل سعود به صورت گسترده‌ای اقدام به بازداشت جوانان در العوامیه می‌کند. همچنین از زمانی که محمد بن سلمان زمام امور کشور را در دست گرفته شرایط در این منطقه بغرنج تر شده است.

آمریکا برای نهادها و سازمان‌های بین‌المللی تصمیم‌گیری می‌کند

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره سکوت جامعه بین‌الملل در قبال جنایت‌های آل سعود گفت: مشکل در این موضوع نهفته است که چه کشورهایی تامین مالی این نهادهای بین‌المللی را برعهده دارند؟ آمریکا و عربستان و برخی کشورهای دیگر تامین مالی این سازمان‌ها را بر عهده دارند. این سازمان‌ها دارای کارمندانی هستند که ساعت‌های معینی در طول روز کار می‌کنند و این آمریکا است که برای این سازمان‌ها تصمیم‌گیری می‌کند. به همین دلیل زمانی که عربستان 500 میلیارد دلار از آمریکا تسلیحات می‌خرد در مقابل انتظار دارد که آمریکا نیز درباره رویدادها در العوامیه و بحرین چشم پوشی کند. در عربستان هیچگونه آزادی بیانی وجود ندارد و اگر در این زمینه کسی 5 سال به زندان محکوم شود پس از پایان محکومیت حق ندارد تا 5 سال از این کشور خارج شود. در بحرین نیز شرایط مشابهی وجود دارد. امارات نیز یکی از بدترین کشورها در زمینه حقوق بشر می‌باشد. هر از چند گاهی می‌شنویم که چندین نفر از فعالان حقوق بشری در کشورهای عربی خلیج فارس تحت محاکمه قرار گرفته یا آنکه تابعیت آنها سلب شده است.

شاهد به یغما رفتن ثروت کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس توسط آمریکا هستیم

العرادی در ادامه این مصاحبه گفت: نارضایتی گسترده‌ای در میان شهروندان کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از سران کشورهایشان وجود دارد و این موضوع به صورت گسترده‌ای در بحرین قابل رؤیت است. شهروندان این کشور امروزه در برابر بحران‌های وسیعی قرار گرفته‌اند به خصوص پس از بحرانی که عربستان، آمریکا و صهیونیست‌ها درباره موضوع قطر بوجود آوردند. امروز در برابر یک بازی بین‌المللی برای به یغما برده شدن ثروت‌های عربی حاشیه خلیج فارس قرار داریم. در دوره کنونی ترامپ به شیوه‌ای دیگر در حال تاراج این ثروت‌ها است. در واقع این کشورها بهای حمایت آمریکا از آنها را پرداخت می‌کنند و هیچ تلاشی برای جذب حمایت مردم خود نمی‌کنند. در این کشورها هیچگونه انتخاباتی وجود ندارد و یکی از موضوعات ممنوعه در کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس به شمار می‌آید. شهروندان عربی حاشیه خلیج فارس از شرایط کنونی خسته شده‌اند و مردم العوامیه که بر روی یکی از ثروتمندترین بخش‌های دنیا زندگی می‌کند نیز از جمله این شهروندان هستند. این مردم از فقیرترین مردم در عربستان به شمار می‌آیند و رژیم آل سعود اقدام به بازداشت جوانان این منطقه و تعقیب آنها می‌کند.

انتهای پیام/.
کد مطلب: 392441