توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آندوسکوپی به تشخیص ضایعات و بیمارهای مغزی کمک می کند
يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۰
رییس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش استفاده از روش جراحی آندوسکوپی مغز را برای تشخیص بیماری های مغزی سودمند دانست و گفت: در این روش بیماران بدون کمترین عملیات تهاجمی و آسیب جراحی می شوند.
به گزارش عرش نیوز؛محمد خلخالی روز یکشنبه درحاشیه برگزاری نخستین کنگره و کارگاه آموزشی جراحی مغز افزود: امروزه با بهره گیری از این روش ها و با کمترین عملیات تهاجمی ضایعات، تومورها و خونریزی های مغزی تشخیص و درمان راحت تر انجام می شود.

حاضران از روش های درمانی به خوبی آگاه شوند.

رییس بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش مزیت این نوع درمان در مقایسه با سایر روش های جراحی را انجام اعمال بدون شکاف در روی ارگان های بدن عنوان کرد و گفت : در روش های لاپاراسوپی و آندوسکوپی با ایجاد یک یا دو سوراخ در ناحیه مورد نظر بیماران مورد عمل جراحی قرار می گیرند و بدون کمترین آسیب بیمار درمان می شود.

این پزشک متخصص در مورد برگزاری این کنگره در سطحی وسیعتر گفت : در صورت فراهم شدن بسترهای لازم و حضور پزشکان متخصص در این رشته و همکاری هایی که در جزیره در این خصوص صورت می گیرد می توان انتظار برپایی آن در سطحی وسیع تر را داشت .

کارگاه آموزش جراحی آندوسکوپی مغز ETV که روز جمعه با حضور پرفسور حمیدررحمت رییس انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران و جمعی از جراحان و پزشکان مغزو اعصاب در بیمارستان کیش برگزار شد امروز نیز ادامه دارد.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 342267