توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ماجراهای تانتانا منتشر می‌شود
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴
مجموعه کتاب‌های «ماجراهای تانتانا» به قلم سولماز خواجه‌وند توسط کتاب‌های نردبان (انتشارات فنی ایران) راهی بازار کتاب کودک می‌شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از روابط عمومی کتاب های نردبان، تانتانا شخصیت اول مجموعه داستانی است که با هدف هشدار و آشنایی کودکان با محیط زیست شکل گرفته است. در این مجموعه ی داستانی نکاتی در مورد محیط زیست و موضوعات پیرامون آن به مخاطب ارائه می شود. سولماز خواجه وند می گوید: البته تمام تلاش من بر این بود تا نکات آموزشی در لایه های زیرین داستان اتفاق بیفتد و مخاطب با کتابی آموزشی رو به رو نشود و فکر می‌کنم در این راه موفق عمل کرده ام.

«تانتانا و گیگالاگالا بوم بوم، تانتانا و غول کتاب جادو، تانتانا و آقای هپو، تانتانا و تلپ تلپ تلپ، تانتانا و کارخانه راه و جاده سازی، تانتانا و تو نمی‌دانی‌های آقای خروش، تانتانا و پسر و پسر، تانتانا و کلاه ترترو» نام عنوان های این مجموعه است که مهشید راقمی تصویرگری آن را برعهده داشته است. خواجه وند در توضیح موفقیت های این مجموعه گفت: ماجراهای تانتانا در بخش داستان توانست رتبه اول جشنواره سپیدار سال ۱۳۹۵ را کسب کند. و تصویرسازی های آن هم به کاتالوگ بین المللی جشنواره شارجه سال ۲۰۱۶ راه یافته است. همچنین این تصاویر در سال ۲۰۱۵ در جشنواره بین المللی اینترنتی کانادا پذیرفته شد.

این شخصیت داستانی در دل کارگروه هایی با هدف تولید کتاب های محیط زیستی خلق شده است: انتشارات فنی ایران چند سال قبل و با دغدغه محیط زیستی از تعدادی نویسنده دعوت به همکاری کرد. تصمیم انتشارات بر چاپ تعدادی کتاب با توجه به مضامین مرتبط با محیط زیست بود. موضوعاتی مثل استفاده بهینه از منابع طبیعی، جلوگیری از هدر رفت آب، حفاظت از گونه‌های در حال انقراض گیاهی و جانوری، آشنایی مخاطب با مسائل محیط زیستی، شناخت اقلیم‌ها و محیط زیست ایران، زندگی مردم بومی در کنار زیستگاه‌ها و... مطرح شد. در این میان من به برخی موضوعات علاقه‌مند شدم و تلاش کردم تا داستان هایی با این موضوع‌ها بنویسم. این جمع نویسندگان به دبیری نوید سیدعلی اکبر گرد هم آمدند و با همفکری اعضا و راهنمایی های ایشان جلو رفت و شخصیت های داستانی زیادی در آن جلسات شکل گرفت و پرورش یافت.

مخاطبان کتاب های تانتانا گروه سنی پیش از دبستان و دبستان هستند.
کد مطلب: 392497