توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برگزاری جشنواره ملی گل محمدی در منطقه گردشگری لاله‌زار
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۴
هشتمین جشنواره ملی گل محمدی، جمعه 30 خرداد ماه در منطقه گردشگری لاله‌زار شهرستان بردسیر برگزار می‌شود.
به گزارش عرش نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از بردسیر، از سبزی برگ‌های آلاله تا سرخی گونه‌ شقایق‌های وحشی، دل‌رباتر از همه رنگ‌های قالی کرمان، فرشی است که دست هنرمند طبیعت بر پهنه کوه‌های لاله‌زار پهن کرده و چشم‌نوازتر از همه رنگ و لعاب صورتی گل محمدی است که زحمت خار را بر دستان پیر و جوان مردم ساده و صمیمی این خطه، رحمت خداوندی کرده است.

 
بخش لاله‌زار شهرستان بردسیر بیشترین سطح زیرکشت و تولید گل محمدی این شهرستان را به خود اختصاص داده که چندین سال است با برگزاری جشنواره ملی گل محمدی در این منطقه گردشگری، لاله‌زار میزبان دوست‌داران و عاشقان طبیعت از نقاط مختلف استان کرمان و حتی استان‌های مجاور است.

 
یک طرفه بودن مسیر رفت جاده لاله‌زار تا سایت گردشگری

 
فرماندار بردسیر در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس با بیان اینکه امسال به لطف خداوند جشنواره ملی گل محمدی همزمان با برداشت گل برگزار می‌شود، اظهار داشت: با توجه به اینکه این هشتمین جشنواره گل محمدی است که در شهرستان بردسیر برگزار می‌شود، تلاش شده تا نقاط ضعف و مشکلات سال‌های گذشته در حد توان برطرف شود.

 
هادی احمدی‌افزادی بیان کرد: مشکلات از جمله مسائل مربوط به ترافیک است که با همکاری پلیس راه استان کرمان، امیدواریم بتوانیم این مسئله را با اجرای سه طرح ترافیکی که نوشته شده است، کنترل کنیم.

 
وی از یک طرفه بودن مسیر رفت جاده لاله‌زار از دوراهی لاله‌زار تا سایت گردشگری در صبح روز جشنواره و مسیر برگشت در عصر همان روز خبر داد و افزود: با هماهنگی‌های انجام شده با دهیاری‌ها از تردد موتورسیکلت‌ها، کامیون و تراکتور در روز جشنواره جلوگیری می‌شود تا ترافیک روانی را در این روز داشته باشیم.

 
فرماندار بردسیر به وجود سه پارکینگ برای خودروها اشاره کرد و گفت: در منطقه جانی‌آباد مکانی برای پارک بیش از یک‌هزار خودرو در نظر گرفته شده است که میهمانان می‌توانند از آنجا تا سایت گردشگری را از اتوبوس و تاکسی‌هایی که در محل در نظر گرفته شده، استفاده کنند.

 
اجرای 11 رشته ورزشی از جمله قایق‌سواری در حاشیه جشنواره

 
وی بیان کرد: حدود 50 چشمه سرویس بهداشتی و یک مامور نظافت برای تامین بهداشت در نظر گرفته شده است تا مشکلات و نارضایتی که بعضا در سال‌های گذشته بوده است، برطرف شود.

 
فرماندار بردسیر از اجرای برنامه‌های متعدد و متنوع فرهنگی، هنری و ورزشی در روز جشنواره خبر داد و گفت: اجرای سرود، تئاتر، موسیقی، اجرای 11 رشته ورزشی از جمله قایق‌سواری و دعوت از داریوش ارجمند هنرمند و بازیگر محبوب سینما و تئاتر از جمله برنامه‌های جشنواره است و جشنواره به صورت مستقیم از تلویزیون نیز پخش می‌شود.

 
احمدی افزود: معرفی عشایر استان به طور ویژه امسال در کنار جشنواره گل محمدی لاله‌زار از دیگر برنامه‌های این روز است که کوچ و عروسی نمادین عشایر، موسیقی سنتی و عرضه محصولات و صنایع دستی عشایر و برپایی سیاه‌چادرها از جمله این برنامه‌ها است.

 
وی خاطرنشان کرد: از همه مردم استان دعوت می‌کنیم تا در روز جمعه ضمن بازدید از منطقه زیبای گردشگری لاله‌زار روز خوب و مفرحی را در کنار خانواده خود سپری کنند.
کد مطلب: 274894