توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس سازمان انرژی اتمی:
باید زمینه استفاده از کارهای خلاقانه و نوآور ایجاد شود
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۰
رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: با توجه به اینکه هم اکنون بیشتر کارها از طریق محفوظات پیش می‌رود باید زمینه استفاده از کارهای خلاقانه و نوآور ایجاد شود.

به گزارش عرش نیوز؛به نقل از روابط عمومی استانداری قزوین، نخستین مجمع فرهیختگان استان قزوین با حضور صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، عزیزی رئیس پژوهشکده غدد و متابولیسم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، ابوترابی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، نبوی عضو تشخیص مصلحت نظام، نایبی رئیس دانشگاه شریف، روزبه استاندار قزوین،  افشار مدیر دفتر نخبگان استان و جمعی از مسئولان استانی در محل فرهنگستان علوم برگزار شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی در این نشست اظهار کرد: داشتن فرهنگ استاندارد در همه بخش‌ها از جمله صنعت، کشاورزی و حتی رفتارهای اجتماعی باید در اهداف کلان استان دیده شود.
علی‌اکبر صالحی افزود: با توجه به اینکه هم اکنون بیشتر کارها از طریق محفوظات پیش می‌رود باید زمینه استفاده از کارهای خلاقانه و نوآور ایجاد شود.

استاندار قزوین در این نشست با بیان این مطلب که یکی از باورها و اعتقاد ما استفاده از ظرفیت‌های فرهیختگان و نخبگان قزوینی است اظهار کرد: با تشکیل مجمع فرهیختگان قطع‌قین می‌توانیم در روند توسعه و پیشرفت استان قزوین شتاب وارد کنیم که باید از این ظرفیت به نحو احسن استفاده کرد.
مرتضی روزبه با بیان این مطلب که در مجمع فرهیختگان استان و با همین جمع حاضر اگر پنج موضوع اساسی استان طرح شود و برای آن راهکار ارائه شود کافی است، افزود: در فضای موجود و با همه قوانین و مقررات که وجود دارد هیچ مانعی بر سر راه توسعه و پیشرفت استان قرار ندارد و همه مدیران مجموعه استان و مسئولان تاثیر‌گذار ملی نیز اعلام آمادگی کردند و همراه خواهند بود.
وی ادامه داد: همچنین باید در این زمینه وقت و انرژی گذاشت و مهم این است که تمام ظرفیت‌ها شناسایی شده و از آن به شکل مناسبی بهره‌برداری شود.
استاندار قزوین در خصوص نحوه اجرای فعالیت این مجمع نیز عنوان کرد: ضمن اینکه اساسنامه مجمع تنظیم خواهد شد، موضوعات مربوط به استان در جلسات طرح و پس از بررسی و رسیدن به یک فهم مشترک راه کارهایی اجرایی آن مشخص و برای کارگروه‌های تخصصی برای اجرا ابلاغ خواهد شد.
روزبه در خصوص شناسایی فرهیختگان قزوینی که در داخل و یا خارج از کشور هستند افزود: مکانیزم‌های مختلفی برای شناسایی افراد وجود و باید از همه ظرفیت‌ها در شناسایی نخبگان و فرهیختگان قزوینی  استفاده کرد و یکی از این ظرفیت‌ها خود فرهیختگان و نخبگانی هستند که تاکنون شناسایی شدند و می‌توانند در شناسایی افراد جدید کمک کنند.


منبع:فارس

کد مطلب: 356956