توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
همزمان با دهه فجر؛
چهار پروژه عمرانی در جزیره ابوموسی افتتاح شد
يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۳۱
ابوموسی - چهار پروژه عمرانی به مناسبت دهه فجر در جزیره ابوموسی افتتاح شد.
به گزارش عرش نیوز: پروژه های عمرانی شهرستان ابوموسی همزمان با هشتمین روز دهه مبارک فجر با حضور جاسم جادری استاندار هرمزگان، حمیدرضا جانباز مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، همایون حائری مدیرعامل شرکت توانیر کشور و سایر مسئولان استانی به بهره برداری رسید.

استاندار هرمزگان در ابتدای سفر به شهرستان ابوموسی با حضور در گلزار شهدای این شهرستان، به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

در ادامه دبستان دخترانه ابتدایی دوره اول و دوم ریحانه ابوموسی به بهره برداری رسید.

سامانه جمع آوری و تصفیه فاضلاب ابوموسی دیگر طرحی بود که در این شهرستان افتتاح شد.

این تصفیه خانه فاضلاب به روش BOT و با حجم سرمایه گذاری ۸۲ میلیارد ریال با ظرفیت تولید هزار و ۲۰۰ مترمکعب در شبانه روز و با تحت پوشش قرار دادن پنج هزار و ۷۰۰ نفر احداث شده است.

در بخش دیگری از برنامه های این روز از دهه فجر، نیروگاه برق ۱۰ مگاواتی ابوموسی با سرمایه گذاری و اعتبار ۲۰ میلیارد تومان به بهره برداری رسید.

کانون قرآنی شهرستان ابوموسی نیز دیگر پروژه ای بود که افتتاح شد.

همچنین در هشتمین روز دهه فجر، عملیات اجرایی احداث کارخانه تولید نوشابه ورزشی و انرژی زا از شیره خرما با ظرفیت تولید سالانه ۳۰ میلیون لیتر و با سرمایه گذاری ۲۲ میلیارد تومانی بخش خصوصی در ابوموسی آغاز شد.

استاندار هرمزگان از تعدادی از پروژه های عمرانی ابوموسی بازدید و وضعیت آنها را مورد بررسی قرار داد.

جزایر خلیج فارس پس از پیروزی انقلاب اسلامی رشد و توسعه یافته اند

همچنین نماینده عالی دولت در استان هرمزگان در آئین بهره برداری از پروژه های عمرانی شهرستان ابوموسی گفت: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد رشد و توسعه و عمران جزایر خلیج فارس بوده ایم و باید همچنان خدمات رسانی به ساکنان جزایر تداوم یابد.

جاسم جادری با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران با قدرت و توانمندی بالا در جزایر حضور دارد و با اقدامات صورت گرفته اقتدار نظام اسلامی در جزایر خلیج فارس به نمایش درآمده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه پس از پیروزی انقلاب اسلامی شاهد رشد و توسعه و عمران جزایر خلیج فارس بوده ایم و باید همچنان خدمات رسانی به ساکنان جزایر تداوم یابد.

استاندار هرمزگان در ادامه از اقدامات مناسب وزارت نیرو در تامین آب و برق در استان هرمزگان قدردانی کرد و افزود: با تدابیر مناسب وزارت نیرو در بحث تامین برق در هرمزگان نگرانی نداریم و امیدواریم در تامین آب نیز با تدابیری که اندیشیده می شود، نگرانی ها رفع شود.

جادری تصریح کرد: امروز مناطق مختلف و جزایر استان هرمزگان از امکانات ایجاد شده توسط وزارت نیرو بهره مند شده اند.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد حضرت امام راحل و شهدای بزرگوار، بیان داشت: شهدا با نثار خون خود، آرامش و امنیت را برای کشور اسلامی ما به ارمغان آوردند و باید خدمت به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

منبع: مهر
کد مطلب: 363570