توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فروش فله‌ای صنایع دستی ممنوع
پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۷
معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در مورد صنعتی‌سازی صنایع‌دستی گفت: منظور از صنعتی‌سازی صنایع‌دستی کارخانه‌ای کردن این هنر صنعت نیست بلکه منظور از این موضوع، کاهش هزینه و‌ افزایش تولید است.
ه گزارش عرش نیوز به نقل از تسنیم، علی‌اصغر مونسان در حاشیه افتتاح بیست‌وهشتمین نمایشگاه صنایع‌دستی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: صنایع‌دستی نقش مهمی در اشتغال‌زایی دارد، این هنر، ظرفیت بسیار خوبی برای تولید ثروت دارد و می‌توان با سرمایه‌گذاری اندک در بخش صنایع‌دستی شغل ایجاد کرد.

وی با اشاره به لزوم توسعه در هر سه حوزه مأموریتی سازمان میراث‌فرهنگی افزود: میراث‌فرهنگی باید پاس داشته شود و بنده با حساسیت به این موضوع نگاه می‌کنم، اما معتقدم میراث‌فرهنگی باید در معرض دید باشد و در اثر بازدید گردشگران داخلی و خارجی بتواند در انتقال فرهنگ نیز نقش داشته باشد.

مونسان در پاسخ به سؤالی در مورد صنعتی‌سازی صنایع‌دستی نیز عنوان کرد: منظور از صنعتی‌سازی صنایع‌دستی کارخانه‌ای کردن این هنر صنعت نیست بلکه منظور از این موضوع، کاهش هزینه و‌ افزایش تولید است.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ادامه داد: صنایع‌دستی هویت ایرانی را نشان می‌دهند و باید از این ظرفیت مهم در اشتغال‌زایی، خصوصا در شهرهای کوچک استفاده کنیم.

مونسان افزود: این هنر صنعت در بخش‌های مختلف مانند بسته‌بندی و برندسازی نیازمند حمایت و کمک است، آثار تولیدی هنرمندان صنایع‌دستی و استادکاران ما بسیار ارزشمند است و نباید به‌صورت فله‌ای عرضه شود.

وی با بیان اینکه همه اجزای سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در کنار هم قرار دارند، خاطرنشان کرد: میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی دو بال هستند که می‌توانند باعث پرواز گردشگری شوند. نباید به این سه بخش به‌صورت جزیره‌ای نگاه کرد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392335