توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جشنواره سنتی «گل نرگس» در سمنان برگزار شد
جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۷
جشنواره گل نرگس سمنان با حضور معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، استاندار سمنان و جمعی از مسئولان و مردم در فرهنگسرای کومش سمنان برگزار شد.
به گزارش عرش نیوز و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی سمنان، بهمن نامور مطلق اظهار داشت: در جامعه پست‌مدرن، ارتباطات رو در رو کمرنگ شده است و این رویدادها در افزایش تعامل و گفت‌وگو در جامعه و معنا بخشی به زندگی نقش مؤثری دارند.

 
معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: این نشست‌ها زمینه‌ساز همدلی و جامعه‌پذیری و آشنایی با هویت‌های فرهنگی است.

 
به گزارش عرش، نمایشگاه، شعرخوانی، آداب و رسوم محلی، عرضه صنایع‌دستی، موسیقی سنتی و غیره از بخش‌های مختلف این مراسم بود.

 
قرائت شعر از سوی محمدحسن جواهری، معرفی جایگاه گل نرگس در اشعار حافظ توسط استاد وفایی، معرفی نحوه کاشت و تکثیر گل نرگس توسط کارشناس جهاد کشاورزی استان سمنان، سخنرانی کشاورز نمونه سمنان در رابطه با کاشت گل نرگس به زبان سمنانی، اجرای موسیقی سنتی و غیره از جمله برنامه‌های این جشنواره بود.

 
در این جشنواره از 13 تن از فعالان عرصه میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان تجلیل شد.

 
به گزارش عرش معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری که برای حضور در جشنواره گل نرگس به سمنان کرده بود از وضعیت صنایع‌دستی و هنرمندان استان نیز بازدید کرد.
کد مطلب: 391561