توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دانش آموزان برتر مسابقات چله چارانه در مراسم خیام سروده های خود را اجرا کردند
دوشنبه ۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۱
منتخبین مسابقان دانش آموزی چله چارانه (حفظ رباعیات حکیم عمر خیام نیشابوری) در مراسم گرامیداشت حکیم عمر خیام آموخته های خود را سرودند
به گزارش عرش نیوز . در مراسم شب شعر گرامیداشت حکیم عمر خیام نیشابوری که شب گذشته در کنار آرامگاه این شاعر بنام با حضور صدها نفر از فرهنگ دوستان برگزار شد ۲۵ دانش آموز مقطع ابتدائی منتخب مسابقات چله چارانه (حفظ رباعیات حکیم عمر خیام نیشابوری) اشعار خودرا سروده و مورد تشویق حضار قرار گرفتند.
شایان ذکر است مسابقات چله چارانه با اهتمام گروه‌های ابتدایی و دبیرستان آموزش و پرورش نیشابور برای سومین سال در حال برگزاری است.
مدیر آموزش و پرورش نیشابور در حاشیه این مراسم به خبرنگار ما گفت : ۴۰ رباعی خیام با مشورت کارشناسان مختلف بررسی و انتخاب شده است.
سید جواد قوامی نژاد با بیان این مطلب که «داوران شامل شاعران، کارشناسان ارشد ادبیات و معلمان ابتدایی هستند»، افزود: ۱۲ داور در ۶ پایه، داوری این مسابقات را برعهده گرفته‌اند و ۱۲۰ نفر از برگزیده‌های تمامی مدارس به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و سرانجام مرحله نهایی آن با حضور ۴۰ برگزیده نهایی در آرامگاه خیام برگزار شد.
این مسئول یادآور شد: هدف ما از برگزاری این دوره از مسابقات، آشنایی دانش‌آموزان با چهره‌ها و دانشمندان بومی به ویژه خیام نیشابوری و همچنین کسب معرفت نسبت به فرهنگ غنی ادبیات فارسی است.
مدیر آموزش و پرورش نیشابور تصریح کرد: انتظار ما این است که نیشابور در آینده به قطب ادبی بدل شود و در پایان این مسابقات دانش‌آموزان بتوانند مفاهیم کلی رباعیات را در حد مقطع ابتدایی بیان کنند.
کد مطلب: 370564