توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ظرفیت نگهداری معتادان خیابانی پایتخت اضافه شد
يکشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۲
صبح امروز رئیس دفتر رئیس جمهور به همراه قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، فاز سوم مرکز ماده ۱۶ اخوان در استان تهران را افتتاح کردند.
به گزارش عرش نیوز به نقل از تسنیم، صبح امروز فاز 3 مرکز نگهداری و درمان اخوان با حضور علی مویدی،‌ قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر و نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور افتتاح شد.

مرکز اخوان ملارد جزو 4 مرکز ماده 16 استان تهران است که در اواسط تیرماه سال 92 با حضور وزیر کشور با ظرفیت نگهداری 40 معتاد خیابانی افتتاح شد و قرار است فاز 3 و 4 این مرکز به مهارت آموزی معتادان بهبود یافته اختصاص یابد. این در حالی است که به گفته دبیر پیشین شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران، 8 کارآفرین در غرب استان تهران فرصت اشتغال برای بهبود یافتگان این مرکز را فراهم کرده بودند که طی قرارداد منعقد شده با این کارآفرینان، هر یک از این کارآفرینان برای جذب هر معتاد حداکثر 10 میلیون تومان وام قرض الحسنه دریافت می‌کنند.

این مرکز در زمینی به مساحت 17 هکتار بنا شده و از نظر وسعت و ظرفیت پذیرش بزرگترین و اولین مرکز درمان و نگهداری معتادان بی خانمان محسوب می‌شود.

مراکز درمان ماده 16، مراکز درمان معتادان متجاهری است که با دستور مقام قضایی برای مدت یک تا سه ماه در مراکز دولتی و مجاز درمان و کاهش آسیب نگهداری می‌شوند و مدت نگهداری این معتادان برای یک دوره دیگر سه ماهه نیز قابل تمدید است.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392128