توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
با تصویب شورای شهر اردبیل
ستاد فرماندهی انتظامی به خارج از شهر انتقال می‌یابد
پنجشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۳۲
با تصویب اعضای شورای شهر اردبیل قرار است سال آینده ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان اردبیل واقع در منطقه شورابیل اردبیل به خارج از شهر انتقال یابد.

به گزارش عرش نیوز، در سی‌امین جلسه شورای شهر اردبیل که صبح امروز با حضور اعضای شورای شهر در ساختمان شورا در اردبیل برگزار شد با اکثریت آرا و بعد از بحث و بررسی‌های کارشناسی و متعدد تصمیم گرفته شد تا ساختمان ستاد فرماندهی نیروی انتظامی به خارج از شهر انتقال یافته و با رعایت سهم 25 درصدی شهرداری و 75 درصدی نیروی انتظامی با تغییر کاربری مؤسسه قوامین در این مکان سرمایه‌گذاری جدیدی را انجام دهد.

در این جلسه رئیس شورای شهر اردبیل در سخنانی اظهار داشت: با فرماندهی انتظامی استان اردبیل مذاکراتی را انجام دادیم و قرار شد 33 هزار متر مربع فضای موجود ستاد فرماندهی نیروی انتظامی در شورابیل با واگذاری به مؤسسه قوامین و سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی برای این مجموعه با رعایت سهم شهرداری به خارج از شهر انتقال یابد که این سرمایه‌گذاری می‌تواند به نفع شهر اردبیل باشد.

حجت‌الاسلام محمدرضا سرداری گفت: ما امروز در ساخت و سازهای حریم این ستاد فرماندهی با محدودیت بلند مرتبه‌سازی روبه‌رو هستیم و اگر در حریم این مجموعه برج میلادی درست شده نه در زمان تشکیل ستاد فرماندهی بلکه قبل از آن بوده ولی در سال‌های اخیر ما با محدودیت صدور مجوز ارتفاع‌سازی در این منطقه روبه‌رو بودیم که با انتقال ستاد فرماندهی نیروی انتظامی به خارج از شهر این مشکل برطرف شده و شهرداری به راحتی می‌تواند صدور مجوزهای لازم را برای هموطنان انجام دهد.

وی در ادامه سخنان خود افزود: همین که یک سرمایه‌گذار عظیم و گسترده در این منطقه انجام می‌شود و سهم شهرداری نیز به خوبی و شایستگی به شکل خالص و بدون در نظر گرفتن شوارع و معابر اجرایی و عملیاتی می‌شود، توافق مناسبی است.

سرداری تصریح کرد: امکان ندارد در این فضای 33 هزار متر مربعی مجموعه‌ای مسکونی و تجاری احداث شود که بدون معبر و یا شوارع باشد که قطعاً این امر در نظر گرفته می‌شود.

دیگر عضو شورای شهر اردبیل به سود دیگر این انتقال اشاره کرد و ادامه داد: سود معنوی آن این است که با انتقال این ساختمان معماری ناسازگار این فضا از بین رفته و به جای آن یک سرمایه‌گذاری مناسب انجام می‌شود.

علیرضا سلیمانی خاطر نشان کرد: ‌در کنار آن سرمایه‌گذاری 300 میلیارد تومانی فرصت اشتغال خوبی را برای جوانان منطقه فراهم کرده و به رونق مضاعف حریم شورابیل کمک کرده و شهرداری نیز از بابت صدور پروانه برای این سرمایه‌گذاری سود می‌برد.

 

سهم شهرداری بسیار ناچیز و در حد پایین است

 

عضو دیگر شورای شهر اردبیل نیز با مخالفت با این توافق اضافه کرد: به هیچ وجه سهم شهرداری عادلانه در این انتقال لحاظ نشده و ما باید سهم بیشتری را از این تفاهمنامه و نقل و انتقال دریافت می‌کردیم.

سالار شاکر بیان کرد: نیروی انتظامی سه هکتار زمین با کاربری مسکونی و یا تجاری در اختیار دارد که از قبل واگذاری آن به مؤسسه قوامین میلیاردها تومان سود می‌برد در حالی که شهرداری اردبیل با این توافقنامه که بیشتر به معاهده‌نامه ترکمن‌چای شبیه است نه تنها سودی را نمی‌برد بلکه متضرر نیز می‌شود.

وی یادآور شد: بهتر است ما به شکل دیگر و با افزایش سهم شهرداری به توافق برسیم چرا که نیروی انتظامی به صورت خودمختار هر طرح و پروژه مسکونی و تجاری را که دوست داشته باشد اجرایی و عملیاتی می‌کند.

بعد از بحث و بررسی‌های مختلف و نظرات 13 عضو شورای شهر در نهایت اعضای شورای شهر اردبیل تصمیم گرفتند تا با انتقال ساختمان ستاد فرماندهی نیروی انتظامی استان اردبیل به مساحت 33 هزار و 152 متر مربع به خارج از شهر با رعایت سهم خالص 25 درصدی برای شهرداری و 75 درصدی برای نیروی انتظامی با سرمایه‌گذاری 33 میلیارد تومانی مؤسسه قوامین موافقت کنند.

محمد فیضی سخنگوی شورای شهر اردبیل که خود از اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های اردبیل است با اکثریت رأی به عنوان عضو هیئت امنا دانشگاه علمی – کاربردی شهرداری اردبیل تعیین شد./فارس

کد مطلب: 229912