توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فومنی:هیچ اعتدالی از دولت ندیده‌ایم
دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۵۷
دبیرکل حزبی مردمی اصلاحات گفت: هیچ اعتدالی از دولت یازدهم ندیده‌ایم، اعتدال یعنی اینکه همه دارای حقوق برابر باشند اما ما در عمل چنین چیزی را مشاهده نمی‌کنیم؛ همچنین دولت حق ندارد صدای منتقدان را خاموش کند.
به گزارش عرش نیوز ؛ حجت‌الاسلام محمد زارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات امروز دوشنبه در نشست خبری تشریح جشنواره مردمی اقتصاد مقاومتی که از سوی این حزب برگزار خواهد شد، اظهار داشت: حزب مردمی اصلاحات حزبی اصلاح‌طلب، میانه‌رو و اعتدال گرا است و در تمامی جهات پیرو خط امام (ره) و مقام معظم رهبری و نیز ملتزم به قانون اساسی که میثاق ملی ایرانیان است، همواره بوده است.

 

* مسئولان دولتی همکاری نکنند آن‌ها را به مردم معرفی می‌کنیم

وی افزود: مقام معظم رهبری سال جاری را به نام «اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری کردند و قبلاً نیز سیاستهای کلان را به مسئولان درباره اقتصاد مقاومتی ابلاغ کردند و ما باید تلاش کنیم فرمایشات رهبر انقلاب را جامه عمل بپوشانیم.

فومنی در رابطه با جشنواره اقتصاد مقاومتی که فراخوان آن منتشر شده است، یادآور شد: نخبگان جامعه، طرح‌ها و ایده‌های خود را به دبیرخانه جشنواره می‌فرستند و به برترین طرح‌ها جوایزی تعلق می‌گیرد. همچنین مسئولان اجرایی کشور نیز باید در این جشنواره شرکت کنند و در صورتیکه حضور فعالی نداشته باشند ما از آنها دلیل خواسته و به مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد زیرا اقتصاد را نباید غربی نگاه کنیم بلکه باید به ایده‌های ملی و بومی توجه شود.

*اقتصاد مقاومتی با حصارکشیدن تفاوت دارد

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه مقصود رهبری این است که بتوانیم به خودکفایی و رونق برسیم نه اینکه دور خود حصار ایجاد کنیم، تصریح کرد: متأسفانه احزاب در ایران فقط کار سیاسی می‌کنند در حالیکه باید در تمام مسائل ورود کرده و راهبرد عملیاتی داشته باشند و به همین دلیل برای اولین بار در ایران آمده‌ایم تا بگوییم حزب تنها در حوزه سیاست عمل نمی‌کند و کشور ما به فعالیتهای اجتماعی نیاز دارد.

 

* احزاب دولت ساخته دلیل عدم موفقیت امروز

وی با انتقاد از احزاب دولت‌ساخته و رانتی، مدعی شد: بعضی از احزاب از سوی دولت ساخته شده‌اند و برخی نیز با استفاده از قدرت و رانت در عرصه سیاست فعالیت می‌کنند و امروز مشاهده می‌کنیم الگوبرداری‌های ما از غرب است و هیچگونه نوآوری اقتصادی و سیاسی نداشته‌ایم.

فومنی تأکید کرد: امروز در دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که بحران انرژی بسیار جدی است همچنین متأسفانه در بحث ازدواج جوانان در حال پس‌رفت هستیم که این برای اقتصاد خطرناک است و نیاز به مطالعه و راهکارهای عملی دارد.

 

* حمایت از کار و سرمایه ایرانی محور اصلی جشنواره

وی در ادامه به محورهای جشنواره حزب متبوعش پرداخت و گفت: به دلایلی که گفته شد مبنای کار را براساس رونق اقتصادی، توان بالقوه و بالفعل، راهکاری برای برون‌رفت از تنگنای اقتصادی، حمایت از سرمایه و کار ایرانی و تولید ثروت ملی قرار داده‌ایم.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با بیان اینکه سوء مدیریت باعث شده تا در بخش‌های گوناگون با مشکل مواجه باشیم بیان کرد: تمام دنیا تلاش می‌کند ایران را از دستیابی به حقوق مسلم خود محروم کند و نمی‌خواهند که ایران با استفاده از انرژی هسته‌ای یک محیط زیست سالم داشته باشد و سعی می‌کنند جوانان را با ابزارهای رسانه‌ای گمراه کنند پس باید طرحی نو ارائه کرد.

 

* دولت بجای سرکشی به حساب شخصی مردم به فساد برخی مسئولان رسیدگی کند

وی در ادامه این نشست خبری با انتقاد از رفتار دولت در سرکشی به حساب‌های شخصی و بانکی مردم، افزود: بهتر است بجای اینکه اینقدر به موضوع یارانه‌ها پرداخته شود، سراغی از حقوق‌های 7-8 میلیون تومانی برخی از مسئولین برویم، برخی از مسئولان اجرایی منازل چند هزار متری دارند و اگر به لیست حقوق‌های برخی افراد نگاه کنیم شاهد یک فساد علنی هستیم.

فومنی خاطرنشان کرد: باید دقت کرد که چگونه ثروت‌های هنگفت در اختیار عده‌ای اندک قرار گرفته است. دستان برخی افراد در فساد مالی آلوده است و دستگاه نظارتی لازم است به این موارد بیشتر بپردازد.

 

* هیچ اعتدالی از دولت یازدهم ندیدیم/ روحانی اصلاح‌طلب نیست

وی در رابطه با دولت یازدهم به اظهار نظر پرداخت و با بیان اینکه ما دولت روحانی را سر کار آوردیم اما توجهی به ما نمی‌شود، گفت: معتقدم جریان اعتدال را تاکنون ندیده‌ایم، اعتدال یعنی اینکه همه دارای حقوق برابر باشند اما ما در عمل چنین چیزی را مشاهده نمی‌کنیم.

فومنی گفت: بعد از رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی ما به حمایت از شخص روحانی پرداختیم و بنده نیز معاون ستاد استان تهران وی بودم اما هیچ توجهی به ما نشد و برخی آقایان که مشخص نبود در ایام انتخابات کجا بودند، میدان‌دار شدند.

 

* حزب مردمی اصلاحات با قدرت در انتخابات مجلس آینده حاضر می‌شود

 

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با اعلام تشکیل کمیته‌ای به منظور انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: حزب مردمی اصلاحات کمیته‌ای را به این منظور تشکیل داده است که در تهران و شهرستان‌ها فعال شده و افراد در زمینه‌های مختلف مشغول به کار شدند بنابر این فراکسیون قوی از سوی حزب مردمی اصلاحات در انتخاب مجلس معرفی خواهد کرد.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه حزب مردمی اصلاحات به ائتلاف با دیگر جریان‌های اصلاح‌طلب خواهد پرداخت، اظهار داشت: رویکرد حزب مردمی اصلاحات با احزابی که رویکردی متفاوت با نظام اسلامی دارند مشخص است بنابراین تحت تاثیر هیچ گروهی قرار نمی‌گیریم اما با گروه‌های دیگر اصلاح‌طلب همکاری خواهیم داشت و به نوعی می‌توانیم بگوییم که حزب مردمی اصلاحات موج سومی در عرصه سیاسی است.

 

* خانه احزاب فعلی بی‌فایده است

فومنی با مخالفت با تشکیل خانه احزاب خاطرنشان کرد: خانه احزابی که به محل دعوی برای گروه‌ها و جریان‌های دو طیف تبدیل شود، فایده‌ای ندارد بنابراین باید سعی کنیم در این زمینه به تفاهم برسیم و به جای اینکه خانه احزابی درست کنیم باید احزاب را شناسنامه‌دار کنیم تا در این زمینه به موفقیت برسیم.

وی در زمینه لایحه پیش‌نویس قانون جامع احزاب نیز تصریح کرد: به نظر من این پیش‌نویس کامل نبود و باید توجه بیشتری به آن صورت گیرد.

 

* دولت حق ندارد صدای رسانه‌های منتقد را خاموش کند

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در پاسخ به سؤالی مبنی بر رویکرد دولت با رسانه‌های منتقد گفت: دولت حق ندارد صدای مخالفین را خفه کند کما اینکه دولت‌های گذشته این حق را نداشتند و ما از زمان دوران سازندگی شاهد چنین رفتارهایی بوده‌آیم در حالی که باید اجازه دهیم رویکرد انتقادپذیری در جامعه رواج پیدا کند و شعار زنده باد مخالف من، در جامعه محقق شود.

وی ادامه داد: برخی تنها شعار زنده باد مخالف من سر می‌دهند اما در عمل به گونه‌ای دیگر رفتار می‌کنند. بنابراین باید در این زمینه توجه کنیم تا همه بتوانند دیدگاه‌های خود را مطرح کنند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات در پایان با بیان اینکه آزادی موهبتی الهی است، خاطرنشان کرد: آزادی را نباید معنی هرج و مرج گرفت اما اگر بخواهیم مقایسه‌ای بین کشور ایران با کشورهای اروپایی که خود را مهد تمدن حقوق بشر و آزادی می‌دانند، انجام دهیم، خواهیم دید آزادی در ایران رواج دارد و ایران یکی از کشورهای آزاد دنیاست.

منبع:فارس
کد مطلب: 246879