توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
۳۳/. بودجه عمرانی کشور در اختیار وزارتخانه فرهنگ و ارشاد است
سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۱۴
کرمان - معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ۳۳ صدم بودجه عمرانی کشور در اختیار وزارتخانه فرهنگ و ارشاد است.
به گزارش عرش نیوز، علی‌ اصغر کاراندیش عصر سه شنبه در نشست با استاندار کرمان با تاکید بر لزوم توجه استاندار کرمان به پروژه های استانی گفت: سیاست دولت مبتنی بر واگذاری امور به بخش خصوصی است.

وی از بهره برداری از ۴۰۰ مجتمع فرهنگی و هنری در کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر ۲۰۰ مجتمع فرهنگی و هنری در کشور در دست ساخت است.

کاراندیش با اشاره به هزینه بر بودن فعالیت های فرهنگی و عدم درآمدزایی آنها بیان داشت: دولت آماده واگذاری مجتمع های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی است.

وی با اشاره به واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی گفت: دولت تسهیلات خوبی برای واگذاری پروژهای زیر ۵۰ درصد به بخش خصوصی در نظر گرفته است.

این مسئول در خصوص تالار مرکزی کرمان گفت: امکانات خوبی نظیر سالن موسیقی با ظرفیت ۷۰۰ نفر و سالن تئاتر با ظرفیت ۴۰۰ نفر در این تالار پیش بینی شده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت وزارتخانه از موزه صنعتی کرمان در بحث عمرانی و تجهیزات خبر داد و گفت: باید کتاب های تخصصی هنر برای کتابخانه موزه صنتعی کرمان خریداری شود.

این مسئول ساماندهی نیروی انسانی را یکی از برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و تصریح کرد: در حال حاضر در اکثر شهرستان ها با کمبود نیرو مواجه هستیم و این در حالی است که در مراکز استانها تراکم نیروی انسانی وجود دارد.

کاراندیش اکثر این افراد را نیروهای قراردادی دانست و افزود: در صدد هستیم نیروهای قراردادی به ویژه آقایان به پیمانی تغییر وضعیت داده شده و به شهرستان ها منتقل شوند.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به حضور هنرمندان نخبه در شهرستان ها گفت: تعداد زیادی از این افراد ناشناخته باقی مانده اند.

وی از حمایت دولت از هنرمندان به ویژه اقشار کم درآمد خبر داد و افزود: با اعلام مشکلات این افراد از سوی مدیر کل ارشاد به وزارتخانه هزینه های مربوط به درمان بیماری و یا رفع مشکل آنها پرداخت می شود.

کاراندیش یادآور شد: ۳۳ صدم بودجه عمرانی کشور در اختیار وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.

منبع: مهر
کد مطلب: 343871