توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه الوند:
آسیب‌های ماهواره مورد غفلت قرار گرفته است
دوشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۷
امام جمعه الوند گفت: آفات و آسیب‌های سایت‌ها و شبکه‌های مجازی در اینترنت و ماهواره مورد غفلت قرار گرفته است.
عرش نیوز به نقل از ایسنا،حجت الاسلام علی طهماسبی اظهار کرد: امروزه جوانان زمان زیادی از شبانه روز را به تماشای برنامه‌های ماهواره اختصاص می‌دهند و همین امر سبب سستی نظام بیشتر خانواده‌های ایرانی شده است.

 
وی افزود: برخی از خانواده‌ها به بهانه استفاده و بهرمندی از اخبار روز و مهم، ماهواره را مورد استفاده قرار می دهند که این خود نشانه ایجاد و بروز بی اعتمادی نسبت به اخبار و برنامه‌های رسانه ملی در نظام اسلامی است که توسط برنامه‌های سوء تبلیغاتی دشمنان ایجاد شده است.

 
حجت الاسلام طهماسبی با بیان اینکه توجه به آفات و آسیب‌های سایت‌ها و شبکه‌های مجازی در اینترنت و ماهواره مورد غفلت قرار گرفته است، تصریح کرد: رسانه‌های استکباری با تبلیغات ضد فرهنگی هدف‌دار به بسیاری از خواسته‌های خود رسیده چرا که ما امروز شاهد برخی از پیامد‌های ماهواره از جمله افزایش طلاق در میان خانواده‌ها و ترویج بی حجابی در میان بانوان هستیم.

 
امام جمعه الوند ادامه داد: اساسی‌ترین هدف تبلیغات ماهواره‌ای دنیای استکبار و ایجاد شبکه‌های فارسی زبان علاقه آنان به ایرانیان و یا تبلیغ برای کشور نیست بلکه آنان با رخنه در میان خانواده‌های ایرانی به دنبال چالش کشاندن خانواده‌های اخلاق مدار و گمراه کردن جوانان و فرزندان ما هستند تا از این طریق در مقابل فرهنگ دینی و اسلامی ایستادگی کنند.

 
وی یادآور شد: تسخیر فرهنگی، تسخیر خاک و مرزها نیست بلکه در جنگ نرم تسخیر ذهن‌ها ، اندیشه و باورهای عمومی است که در این راه تدین، غیرت و باورهای دینی به نابودی کشانده می شود.

 
حجت الاسلام طهماسبی اضافه کرد: نقطه ثقل اهداف تبلیغات فرهنگی دنیای استکبار، جوانان کشور هستند که از طریق فیلم‌ها و سریال‌های ماهواره‌ای و ترویج بی بند و باری در خانواده‌ها اعتقادات جوانان را نشانه گرفته‌اند.

 
وی خاطرنشان کرد: ترویج مصرف خوراک حرام بویژه مصرف گوشت خوک و سرپیچی فرزندان از والدین، اصرار به انجام گناه در میان مردم، نابودی و تباهی عفت، حجاب و غیرت عمومی در جوامع اسلامی از دیگر تبعات مضر ماهواره است.

 
طهماسبی، واکسیناسیون دینی خانواده‌ها و جوانان را بهترین راه مبارزه و برون رفت از این وضعیت دانست و گفت: با استفاده از آموزش‌های دینی و اجرای فریضه‌های امر به معروف و نهی از منکر می‌توانیم در برابر هجمه بی‌شمار تبلیغاتی دشمنان ایستادگی کنیم.

 
وی افزود: آنهایی که حجاب را در جامعه رعایت نمی‌کنند از کشورهای دیگر نیامده‌اند بلکه از درون جامعه و حتی برخی از آنها درون خانواده‌های ما هستند. دلیل اصلی بروز چنین مشکلاتی کنار گذاشتن امر به معروف و نهی از منکر است.
کد مطلب: 287919