خوانندگان عزیز؛من7 نفر را سر بریده‌ام
جمعه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۰
خوانندگان عزیز؛من7 نفر را سر بریده‌ام
«هوشنگ امینی» در تعطیلات نوروز 1342 در ورامین شناسایی و دستگیر شد. در اردیبهشت ماه آن سال 9 فقره از قتل‌های خود را برای تیم جنایی تشریح کرده بود. این جوان که به «قاتل کلاه‌نمدی به سر» مشهور شده بود همه قربانیان خود را در حالی که دستان‌شان بسته بود مجروح و به قتل می‌رساند. سپس سر همه قربانیان را از تنش جدا می‌کرد. 

در حالی که سخن از وقوع 35 فقره قتل به دست «هوشنگ امینی» که با نام‌های «هوشنگ ورامینی» و «هوشنگ چاپچی» معروف بوده به میان آمده بود این مرد در اردیبهشت‌ماه 1342 فقط به 9 فقره قتل اعتراف کرد. در اردیبهشت‌ماه 1342 نشریه‌یی به نام «حقوق امروز» از جلسه‌یی خبر داد و محتوای آن را منتشر کرد که در آن عده‌یی کارشناس به تحلیل و بررسی شخصیت و کارهای این متهم به قتل پرداخته بود.

«هوشنگ امینی» فرزند سوم و پسر سوم پدر و مادری بود که 4 پسر داشتند. پدر «هوشنگ امینی» مردی به نام «رضا» بوده که براساس مطلب منتشر شده در مجله «حقوق امروز» از کولی‌ها محسوب می‌شده است. این مرد در کارخانه قند ورامین کار می‌کرده ولی بعد از مدتی اخراج می‌شود. بعد از اخراج به گفته مردم این مرد کهنه‌فروشی و دست‌فروشی می‌کرده و از این راه امرار معاش می‌کرده است. مادر «هوشنگ امینی» نیز «عصمت» نام داشته که در زمان دستگیری این جوان 50 ساله بوده و از اهالی جایی به نام «کله‌کوه» قم بوده است. برادربزرگ «هوشنگ» در کارخانه روغن‌کشی ورامین کار می‌کرده و بعد اخراج شده و به مواد فروشی روی آورده است. برادر دیگر این متهم نیز مدتی فراش مدرسه بوده و اخراج می‌شود. او نیز به موادفروشی روی آورده بوده است. براین اساس در جلسه‌یی که مشروح آن را مجله «حقوق‌امروز» منتشر کرده «هوشنگ» در چنین خانواده نابهنجاری زندگی می‌کرده است و خود نیز از طریق شاگردشوفری و پارکابی استیشن امرار معاش می‌کرده و به قماربازی شهره بوده است. یکی از کارشناسان حاضر در جلسه مورد نظر مجله «حقوق‌امروز» گفته است که «هوشنگ» از کسبه ورامین نیز باج می‌گرفته است.

در پایان جلسه‌یی که ذکر آن رفت مدیرجلسه که نام او نیز مثل بقیه اسامی به صورت مخفف با دو حرف نوشته شده است ضمن تشکر از حاضران گفته است: «باید دستگاه‌های مسوول جامعه از جهت علمی کاملا مجهز شوند و به مساله جرم?شناسی و پیشگیری از جرم در ایران توجهی عمیق مبذول شود.»

در همان زمان و همان روزها روزنامه کیهان در چهارمین گزارش خود از ماجرا به انعکاس گفته‌های مادر «هوشنگ» پرداخته و آورده است: « مادرهوشنگ امینی: شما را به خدا فرزند جنایتکار مرا مجازات کنید.»براساس گزارش اعتماد، همچنین روزنامه کیهان در پنجمین گزارش خود از ماجراهای «هوشنگ‌امینی» که 19 فروردین‌1342 منتشر شد با تیتر «هوشنگ امینی جریان قتل هفت نفر از قربانیان خود را شرح می‌دهد» و انتشار عکس‌هایی از این مرد و محل کشف اجساد این مرد را خطرناک‌تر از اصغرقاتل معرفی کرده بود. در این شماره روزنامه کیهان به انتشار تصویری از دست‌نوشته «هوشنگ» پرداخته بود. این مرد که در زمان دستگیری 26 ساله بوده و تنها 6 کلاس درس خوانده بوده در متن نامه‌یی که به خبرنگار کیهان داده نوشته بود: « خوانندگان عزیز من تاکنون 7 نفر را سر بریده‌ام و تا آخر عمر همین کار من است برای اینکه... دلم می‌خواهد زنده بمانم و آه دلم را از اینها بگیرم. هوشنگ ورامینی.»
کد مطلب: 75561
 
 


پربازدیدترین