توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار سیستان و بلوچستان:
طرح ایجاد منطقه آزاد در منطقه سیستان به دبیرخانه مناطق آزاد ارسال شده است
شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۲۲
استاندار سیستان و بلوچستان به طرح ایجاد منطقه آزاد در منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: این طرح آماده و امضا شده و برای تصویب به دبیرخانه مناطق آزاد کشور ارسال شده است.
به گزارش عرش نیوز؛علی‌اوسط هاشمی امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اظهار داشت: دولت برای اعطای ۴۸۹ میلیارد تومان اعتبار به استان به منظور پرداخت مطالبات پیمانکاران طرح‌های عمرانی موافقت کرده است.

وی افزود: بنابراین از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواسته می‌شود تا برای دریافت این میزان اعتبار از وزارتخانه‌های مربوطه خود تلاش کنند.

نماینده عالی دولت در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین از محل ماده ۱۲ قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران، ۱۹.۵ میلیارد تومان به منظور بازسازی تاسیسات زیربنایی و تامین سود کارمزد تسهیلات اعطایی به گلخانه‌داران استان که در سال‌های گذشته آسیب‌هایی بر اثر سیل و طوفان به آن‌ها وارد شده است تعلق گرفته که با نظارت ادارات و دستگاه‌های مربوطه این اعتبار هزینه می‌شود.

هاشمی به طرح ایجاد منطقه آزاد در منطقه سیستان اشاره کرد و گفت: این طرح آماده و امضا شده و برای تصویب به دبیرخانه مناطق آزاد کشور ارسال شده است.

وی بیان کرد: به منظور نظارت بر پروژه‌های عمرانی استان ضروری است تا کمیته نظارت در این زمینه تشکیل شود.

استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد: به منظور اجرای پروژه‌های عمرانی در استان باید هم کیفیت جذب اعتبارات و هم دقت و ارزیابی در نحوه اجرای پروژه‌ها مد نظر قرار گیرد.

هاشمی همچنین تاکید کرد: تدبیر مدیران استان در هزینه‌کرد اعتبارات عمرانی، مدیریت روان‌آب‌ها، رفع آبگرفتگی معابر شهری و حفاظت از تاسیسات زیربنایی در مقابل سیل و طوفان از موارد بسیار مهمی است که باید به آن توجه داشته باشند.

وی از فرماندار قصرقند در این جلسه خواست تا نسبت به مطالعه بر روی رودخانه کاجو و برطرف شدن خطرات و تهدیدات ناشی از سیلاب‌های این رودخانه و نیز احیای قنوات و نخلستان‌های استان اقدام کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین از فرماندار زهک خواستار تکمیل پل در حال احداث بر روی رودخانه سیستان در شهرستان زهک و نیز مطالعه احداث تصفیه فاضلاب این شهرستان و دیگر شهرهای استان و استفاده از پساب فاضلاب در بخش کشاورزی و آبیاری فضای سبز استان شد.

معاون برنامه‌‌ریزی استاندار سیستان و بلوچستان هم در این جلسه گفت: در سال جاری اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌ استان یک‌هزار و ۱۶۴ میلیارد تومان بوده که تاکنون ۶۷ درصد آنها به استان اختصاص یافته است.

غلامرضا مالکی بیان کرد: همچنین اعتبارات سفر مقام معظم رهبری به استان به طور ۱۰۰ در صد به اختصاص یافته است و ۶.۵ میلیارد تومان برای کمک به ضرر و زیان شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ناشی از حوادث غیرمترقبه و ۶.۹ میلیارد تومان نیز برای جبران کسری اعتبارات هزینه‌ای ادارات به استان ابلاغ شده است.

همچنین در این جلسه، مبلغ ۳ میلیارد و ۹۳ میلیون تومان پرداختی به استان از محل درآمد جرایم تخلفات رانندگی برای خرید تجهیزات راهنمایی و رانندگی و ایمنی بین شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان توزیع و ۹۰۰ میلیون تومان برای تجهیز و تکمیل پایگاه‌های مدیریت بحران در پنج شهرستان استان اختصاص یافت.

در پایان این جلسه، طرح تفکیک حریم شهر محمدان از شهر ایرانشهر که مطالعات و مراحل قانونی آن انجام شده بود مورد تصویب قرار گرفت و گزارشی از آخرین وضعیت طرح آمایش استان نیز ارئه شد.

منبع:تسنیم
کد مطلب: 367280