توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار: هرمزگان امسال 15 هزار و 250 میلیارد ریال درآمد مالیاتی داشته است
سه شنبه ۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۷
استاندار هرمزگان گفت: در حالیکه این استان مکلف به وصول 10 هزار و 700 میلیارد ریال مالیات در سالجاری بوده است در 9 ماهه امسال توانسته 15 هزار و 250 میلیارد ریال دریافت کند.
به گزارش عرش نیوز؛جاسم جادری دوشنبه شب در هشتمین نشست شورای اداری هرمزگان که با حضور معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست در بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه این استان در زمینه تامین اعتبارات و درآمدزایی در کشور نمونه است، افزود: به دلیل وجود ظرفیت های بزرگ اقتصادی این میزان مالیات در نظر گرفته شده بود.

وی ادامه داد: براساس قانون هر استانی مازاد درآمد داشته باشد 50 درصد به آن به استان بر می گردد که پارسال هشت درصد این مازاد درآمد به استان رسید اما امسال با وجود وصولی بیشتر از میزان مقرر هنوز دریافتی از مازاد درآمد نداشته، لذا در این زمینه انتظار حمایت بیشتری داریم.

استاندار هرمزگان، با تاکید بر اینکه همه باید کمک کنند و اجازه ندهند محیط زیست، ساحل و امکانات خدادادی هرمزگان دچار مشکل شود، بیان کرد: هرمزگان استانی خشکسال و کم باران است و محیط زیست در این استان دچار تهدید بوده که باید از آن حفاظت شود.

وی یادآور شد: در هشت سال، پیش از دولت یازدهم آسیب های بسیاری بر محیط زیست وارد شد و ما هم انتظار داریم در این زمینه مواردی همچون کارون نجات پیدا کند و تالاب ها، جنگل ها و سواحل هرمزگان که در معرض تهدید قرار گرفته بود، مورد توجه ویژه قرار گیرند.

وی تاکید کرد: نیرو و تجهیزات در زمینه حفاظت از محیط زیست در هرمزگان کافی نیست و امیدواریم با درایت لازم بخش محیط زیست استان تقویت شود.

استاندار هرمزگان در ادامه سخنان خود با بیان اینکه قرار است بودجه به دلیل قیمت نفت از مجلس به دولت برگشت داده شود، اظهار کرد: فتنه جدید دشمنان پایین آوردن قیمت نفت با هدف ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است.

جادری بیان کرد: همچنین برای سال آینده نیروهای پذیرفته شده در آزمون های سال های 91 و 92 باید جذب و به آنها حقوق پرداخت شود که پیش بینی این مساله توسط دستگاهها صورت گیرد.

وی گفت: فصل کار در هرمزگان محدود است و مدیران با جدیت پیگیر مسایل پروژه های عمرانی باشند و فرمانداران نیز این پروژه ها را رصد و گزارش های آن را ارایه دهند.

استاندار هرمزگان در ادامه از راه اندازی ستاد عمران در شهرستان های استان براساس دستورالعمل مصوب خبر داد و اظهار کرد: این ستادها و سازمان های عمران متشکل از نیروهای مردمی است و می توانند پروژه های نیمه تمام را تکمیل و بر این اساس فرمانداران پروژه های قابل واگذاری را پیگیری و دنبال کنند.

جادری تاکید کرد: باید کار را به دست مردم بدهیم و مدیران و فرمانداران باید پیگیر واگذاری پروژه های زیر 50 درصد پیشرفت به بخش خصوصی باشند.

به گفته وی به همت فرمانداری بندرخمیر و پیگیری محیط زیست استان، 27 حلقه چاه غیرمجاز و 900 هکتار زمین تصرف شده متعلق به محیط زیست رفع تصرف شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به بحث آب شیرین کن های در حال احداث در بندرعباس، بیان کرد: مجوزهایی توسط وزارت نیرو در دولت قبل در این خصوص برای شیرین سازی و انتقال آب از بندرعباس داده شد که در آینده ممکن است هرمزگان را با فاجعه زیست محیطی مواجه کند و ما از سازمان محیط زیست می خواهیم این قراردادها که بسیاری از آنها ارزیابی محیط زیست ندارد، دوباره بررسی شود اگر امکان لغو وجود دارد، این کار صورت گیرد.

در پایان این نشست تفاهم نامه ای در راستای حفاظت از تنوع زیستی و حفظ و نگه داری منابع اکولوژیک، اجرای برنامه های طرح مدیریت مناطق حفاظت شده، طبیعت گردی، آموزش و پژوهش و همسوسازی فعالیت های زیست بومی، میان معصومه ابتکار معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور و استاندار هرمزگان به امضا رسید.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 348489