آیا مغزهای فراری باز می گردند؟/ مستندی از نخبه های ایرانی آنور آب
سه شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۲۰:۳۸
قسمت دوم میراث آلبرتا به شکل و نحوه زندگی نخبان ایرانی در کشورهای دیگر نظیر، سوئیس، فرانسه، آلمان و...می پردازد.
مراسم رونمایی از مستند "میراث آلبرتا2" بعد از ظهر امروز دهم اردیبهشت ماه با حضور دانشجویان و اهالی فرهنگ و رسانه در سالن تربیت بدنی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

اولین نسخه از این مستند سال گذشته به کارگردانی حسین شمقدری و با موضوع فرار مغز ها از کشور ساخته شد. در قسمت دوم نیز سوژه قبلی دنبال می شود، با این تفاوت که با طرح سوالی از آنها مبنی بر این که آیا تمایل بازگشت به میهن را داردند یا خیر، به شکل و نحوه زندگی نخبگان ایرانی در کشورهای دیگر نظیر، سوئیس، فرانسه، آلمان و...می پردازد.

نکته قابل توجه در مورد اکران مستند میراث آلبرتا حضور پرشور دانشجویان دانشگاه صنعنی شریف بود به حدی که دقایقی پس از آغاز نمایش فیلم، ورزشگاه بزرگ استاد جباری مملو از جمعیت شد و دیگر هیچ صندلی خالی برای نشستن باقی نمانده بود. با وجود این که سیستم صوتی و تصویری نمایش این فیلم از کیفیت خوبی برخوردار نبود و حتی در اواسط نمایش برای چند دقیقه برق سالن قطع شد، اما تماشاگران تا پایان این مستند را دنبال کردند.

برخی تمشاگران در گفتگوی میدانی با خبرنگار مشرق علی رغم رضایت از ساخت این مستند، معتقد بودند نسخه شماره یک بهتر و قوی تر ساخته شد. اما کیفیت تصویر برداری و جذابیت های بصری در قسمت دوم بهتر بود.

شایان ذکر است که مراسم رونمایی از مستند میراث آلبرتا در ساعت 17 به پایان رسید.
کد مطلب: 67885