توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
"نوبخت" گرانی "تخم‌مرغ" را به گردن آنفلوآنزای مرغی انداخت
سه شنبه ۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
سخنگوی دولت می‌گوید که افزایش قیمت تخم‌مرغ به‌دلیل آنفلوآنزای مرغی است که دولت درصدد رفع این مشکل است.
به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت صبح امروز (5 دی، 1396) در نشست خبری هفتگی با خبرنگاران ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت عیسی مسیح(ع) به موضوع افزایش قیمت تخم‌مرغ اشاره کرد و گفت: قیمت تخم‌مرغ به‌عنوان یکی از اقلام غذایی مردم روال باثباتی را در چهارماهه نخست سال جاری داشته است. اما از مرداد با توجه به کاهش تولیدات داخلی قدرت صادرات خود را از دست دادیم.

بیشتر بخوانید:

نوبخت: "پشیمان‌"ها اصلاً کی رأی دادند؟!

وی افزود: مشکل آنفلوآنزا روی میزان تولید ما و برخی کشورها اثر سوئی گذاشت. آنفلوآنزایی که ما و برخی کشورها درگیر آن شدیم باعث شد برای حفظ سلامت مردم نسبت به معدم کردن مرغ‌ها اقدام کنیم، در این زمینه 23 میلیون و 500 هزار تن مرغ تخم‌گذار معدوم شد.

نوبخت گفت: 14 تا 20 درصد از نیاز ما را این میزان مرغ معدوم‌شده تأمین می‌کرد.

سخنگوی‌ دولت در ادامه با اشاره به اقدامات دولت در جهت تأمین تخم‌مرغ مورد نیاز مردم تصریح کرد: مجوز 19 هزار تن واردات تخم‌مرغ صادر شده و 22 هزار تن دیگر نیز در حال صدور مجوز واردات هستند و از گمرک به میادین تزریق خواهد شد.

در ادامه این نشست خبری، نوبخت در پاسخ به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه چرا موضوع گشایش حصر صرفاً درباره کروبی صورت گرفته و هیچ دیداری با موسوی صورت نمی‌گیرد، گفت: در این خصوص گرچه دبیر شورای عالی امنیت ملی و سخنگوی دبیرخانه نسبت به مصوبات و تصمیم‌های شورا اطلاع‌رسانی می‌کنند اما من در حد یک عضو که فکر می‌کنم از اختیارات بنده هم است اعلام می‌کنم که تصمیم اخیر موردی نبوده و برای هر 3 شخصیت در حصر این تصمیم گرفته شده است و من فکر می‌کردم برای همه اجرا شده اما در این مورد می‌توانم سؤال کنم.

سخنگوی دولت درباره آینده روابط ایران و عربستان اظهار داشت: در این باره دکتر روحانی سیاست دولت را درباره عربستان اعلام کردند.

نوبخت درباره اینکه گفته می‌شود لیستی از مدیرانی با حقوق 17میلیونی یارانه‌بگیر اعلام شده و‌ ‌یارانه آنان حذف شده است، گفت: بله، دکتر عادل آذر لیست این افراد را اعلام کرد و تصمیم گرفته شد اینها از لیست یارانه‌بگیران حذف شوند. برخی از این افراد با حقوقی که شایسته دریافت یارانه نبودند، یارانه می‌گرفتند.

وی ادامه داد: لیست این افراد را اعلام کردند و از دریافت یارانه حذف خواهند شد البته تعداد زیادی نبودند اما همین تعداد شایستگی مدیریت ندارند و با آنها برخورد خواهد شد. من بدم آمد از اینکه فردی با این شرایط همان 45 هزار تومان را که می‌داند برای چه‌کاری و چه‌کسانی صرف می‌شود، هم می‌گرفته است. اینها باید همان میزانی را هم که گرفتند پس بدهند.

ادامه دارد...

انتهای پیام/
کد مطلب: 392552