توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
کریمی قدوسی در یادواره شهدای روستای اروانه:
خانواده‌های قدرت و ثروت عامل فتنه ۸۸ بودند/ می‌خواهند دوباره به رهبری جام زهر بدهند
شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۵۵
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش خانواده‌های قدرت و ثروت در فتنه سال 88 گفت: فتنه پیش‌رو، فتنه زمینه‌سازی عده‌ای برای مذاکره مستقیم با آمریکا است.
به گزارش عرش نیوز،بیست و یکمین یادواره ۱۷ شهید روستای اروانه شهرستان سرخه و ۲ شهید گمنام، شامگاه پنجشنبه با حضور جمعی از مردم، مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا در گلزار شهدای این روستا برگزار شد.
در این مراسم جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهدا از تمام علائق خود برای بقای دین گذشتند گفت: ملت ایران بیش از سایر ملتهای مسلمان با فرهنگ ایثار و شهادت قرابت دارد.
نماینده مردم مشهد در مجلس افزود: برگزاری یادواره‌های شهدا اقدام مناسبی برای گرامیداشت مقام شهدای عظیم‌الشان انقلاب اسلامی است.
کریمی قدوسی با تاکید بر نشر ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه تصریح کرد: شهدای ما بیش از آنکه منتظر برگزاری چنین جلساتی باشند منتظر اقدام ما برای شناسایی و دفع خطراتی هستند که کشور و نظام را تهدید می‌کند .
حماسه‌آفرینی تیپ قائم (عج) سمنان در عملیات مرصاد فراموش نمی‌شود
وی با یادآوری تشکیل تیپ مستقل دوازده قائم (عج) در استان سمنان گفت: این تیپ با حمایت بی‌نظیر مردم و مسئولان استان با عقبه لجستیکی بسیار قوی تشکیل شد.
نماینده مردم مشهد با اشاره به نقش تیپ قائم (عج) سمنان در دفع تجاوز منافقین در عملیات مرصاد اظهار کرد: در این عملیات، بالغ بر هزار رزمنده از استان سمنان که تجربه چندبار حضور در جبهه را داشتند برای مقابله با حمله منافقین به منطقه اعزام شدند.
کریمی قدوسی افزود: عملیات مرصاد، آخرین عملیات پدافندی دوران دفاع مقدس بود که رزمندگان مخلص استان سمنان در آن حماسه آفریدند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به تقدیم ۱۷ شهید از روستای اروانه در طول دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: آیا انقلابی که حتی روستاییان آن نیز تا این اندازه در صحنه حضور دارند با پول سعودی‌ها و تحریم ترامپ، نابود و یا تضعیف می‌شود؟
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تاکید کرد: اگر دشمن روزی بتواند فرهنگ عاشورا و مکتب امام حسین (ع) را از ما بگیرد آن روز انقلاب پایان خواهد یافت اما تا زمانی که ملت به امام حسین (ع) عشق می‌ورزد تضعیف یا نابودی انقلاب اسلامی محال است.
کریمی قدوسی با بیان اینکه سفره انقلاب حاصل خون شهدا و فداکاری ملت ایران است گفت: همه بدانند سفره انقلاب جمع شدنی نیست.
خانواده‌های قدرت و ثروت عامل فتنه ۸۸ بودند
وی با تاکید بر اینکه کسانی که امروز مانند دهه ۶۰ زندگی می‌کنند قطعا در مسیر شهدا گام برمی‌دارند افزود: گروه دیگر که جاذبه‌های دنیا در چشمشان جلوه کرد و مال و جاه را با صد دلیل برای خود توجیه کردند از شهدا فاصله گرفتند و قدرت را بین خود و دوستان و نزدیکانشان تقسیم کردند و خانواده‌های قدرت و ثروت را به وجود آوردند.
نماینده مردم مشهد ادامه داد: زمانی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید فقط ۵۳ خانواده قدرت و ثروت در کشور وجود داشت که اکثر آنها را وابستگان دربار، فرماندهان ارتش و سناتورها تشکیل می‌دادند که اموالشان توسط شورای انقلاب مصادره شد.
کریمی قدوسی با بیان اینکه ریشه فتنه سال ۸۸ را باید در خانواده‌های قدرت و ثروت جستجو کرد گفت: متاسفانه این مسائل، مشارکت ۴۰ میلیونی ملت ایران در انتخابات را که می‌توانست نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی باشد به ماهها کش و قوس و درگیری در کشور تبدیل کرد.
می‌خواهند دوباره به رهبری جام زهر بدهند
وی با اشاره به امکان بروز فتنه‌های جدید در کشور اظهار کرد: رییس جمهور آمریکا می‌گوید بزودی از تهران برای انجام مذاکره به ما تلفن می‌زنند که من معتقدم این یکی از فتنه‌های پیش رو خواهد بود.
نماینده مردم مشهد تصریح کرد: دشمنان بر روی طبقات فرودست و فقیر برنامه‌ریزی کرده‌اند تا از این طریق نظام را تحت فشار قرار دهند.
کریمی قدوسی با انتقاد از افرادی که می‌گویند کار انقلاب ۶ ماه دیگر تمام می‌شود گفت: عده‌ای می‌خواهند دوباره به رهبری جام زهر بدهند که البته این آرزو را به گور می‌برند.
وی اظهار کرد: متاسفانه شاهد آن هستیم که فردی مانند علی مطهری که نمایندگی مردم را برعهده دارد برعلیه فرمانده سپاه بیانیه می‌دهد، آنرا پخش می‌کند و می‌گوید امام توصیه کرد سپاه وارد مسائل سیاسی نشود!
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مطهری، سرد و گرم روزگار را نچشیده و بدون کمترین دردسری مستقیما از دانشگاه به مجلس آمده است.
کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: سردار عزیزجعفری در این بیانیه رسما اعلام کردند ملت به مسئولان اجازه نخواهد داد با آمریکایی‌ها مذاکره کنند.
کد مطلب: 392705