توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:
۱۶ میلیارد تومان توسط خیرین به آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اهداء شد
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۲
استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: در همایش خیرین مدرسه ساز که در سال ۹۲ برگزارشد، ۱۶ میلیارد تومان توسط خیرین مدرسه ساز به آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد اهداء شد.
به گزارش عرش نیوز؛سید موسی خادمی ظهر امروز در همایش شوراهای آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد که در دهدشت برگزار شد،اظهار داشت: هرکجا که همدلی و جدیت به خرج دهیم در صدر قرار گرفته‌ایم و شورای آموزش و پرورش استان آماده جهش برای طی کردن مسیر طرقی و پیشرفت است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اهمیت آموزش و پرورش یک امر بدیهی است و در بالاترین اسناد در نظام جمهوری اسلامی و قرآن کریم همواره به این امر مقدس سفارش شده است.

وی بابیان اینکه هرعلمی که نافع به حال مردم باشد و سبب بهبودی،رشد و تعالی مردم گردد سودمند است،ابراز کرد: تفاوت اصلی انسان و حیوان نیز در علم و قدرت یادگیری است.

خادمی بابیان اینکه در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر توسعه آموزش تا دوران متوسطه به صورت رایگان اجرا شود تأکید شده است، عنوان کرد: رابطه توسعه یافتگی با انسان‌های کارآمد و منابع انسانی یک رابطه مستقیم است.

وی بابیان اینکه زمانی توسعه یافتگی با منابع طبیعی غنی مرتبط بود، بیان کرد: هم‌اکنون با وجود بهترین منابع طبیعی در منطقه خاورمیانه توسعه یافتگی به معنای متداول را شاهد نیستیم.

خادمی بابیان اینکه وجود منابع طبیعی لزوم توسعه یافتگی نخواهدبود،ابراز کرد: نیروی انسانی توانمند با اقتصاد مبتنی برمنابع طبیعی می‌توان به سمت اقتصاد دانش بنیان حرکت کرد.

وی بابیان اینکه برای پیشرفت راهی جز توجه به تعلیم و تربیت نداریم،بیان کرد: دولت تدبیر و امید به کار کارشناسی اهمیت می‌دهد و هر دولتی که با تدبیر همراه است نمی‌تواند نسبت به آموزش و پرورش بی‌تفاوت باشد.

خادمی بابیان اینکه یکی از ابتکارهای شوراهای آموزش و پرورش جهت دادن به کمک‌های مردمی و سرمایه گذاری بر مسئله آموزش است، عنوان کرد: در همایش خیرین مدرسه ساز 16 میلیارد تومان به امر مدرسه سازی و آموزش در استان کهگیلویه و بویراحمد تعلق گرفت.


منبع:تسنیم

کد مطلب: 358209