توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
پنج سرنشین یک قایق سانحه دیده در آب های جزیره هرمز نجات یافتند
شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۳۰
بندرعباس- معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از موفقیت آمیز بودن عملیات امداد رسانی به یک قایق سانحه دیده در آب های خلیج فارس و نجات پنج سرنشین آن خبر داد.
به گزارش عرش نیوز: مهدی نوفرستی ظهر شنبه با حضور در جمع خبرنگاران درباره جزییات این حادثه چنین توضیح داد: طی تماس تلفنی یکی از سرنشینان یک قایق صیادی، شناور مذکور در فاصله دو مایلی جنوب غربی جزیره هرمز به علت نقص فنی و آبگرفتگی دچار مشکل شد که بلافاصله شناورهای ناجی، هادی و قایقRIB ، به منظور جستجوی موقعیت قایق مضطر اعزام شدند.

وی در ادامه گفت: سرنشینان قایق سانحه دیده سرانجام در کمترین زمان ممکن توسط شناور ناجی نجات یافته و به گارد بندر شهید حقانی تحویل داده شدند.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن اشاره به آخرین وضعیت حادثه دیدگان قایق موتوری، خاطرنشان کرد: در حال حاضر، تمامی پنج سرنشین این شناور در صحت و سلامت کامل به سر می برند.

وی در پایان توصیه کرد: دریانوردان قبل از انجام تردد های دریایی از وضعیت جوی آگاهی کامل پیدا کرده و تجهیزات ایمنی همراه داشته باشند.

تردد قایق ها در فاصله بیش از دو مایلی ساحل ممنوع است و ضروری است نیروهای دریابانی در صورت رویت این شناورها با تردد غیر مجاز آنها برخورد کنند.

منبع: مهر
کد مطلب: 363302