توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رهاسازی 60 هزار قطعه انواع ماهیان گرمابی در آب‌های قزوین
يکشنبه ۱ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۱۰
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان قزوین گفت: به‌منظور اهمیت تغذیه آبزیان در سبد غذایی شهروندان، در سال‌جاری 60 هزار قطعه انواع ماهیان گرمابی به‌صورت ترویجی و مشارکتی در سطح منابع آب‌های استان رها سازی شد.
عرش نیوز؛سیمین شکری اظهار کرد: از این تعداد ماهی گرمابی 25 هزار قطعه به صورت ترویجی در منابع آب‌های طبیعی و نیمه طبیعی و 35 هزار قطعه به صورت مشارکتی در استخرهای ذخیره آب کشاورزی سطح استان می‌باشد.

 
وی استفاده مناسب از پروتئین حیوانی را در رژیم غذایی و تغذیه روزانه ضروری دانست و افزود: پرورش ماهی به‌عنوان منبع غنی و سرشار پروتئین است که استفاده از آب‌های شیرین داخل کشور از قبیل چشمه‌ها، جویبارها، رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و آب‌بندان‌ها برای پرورش ماهی، می‌توانند نقش مهمی در تامین و افزایش این پروتئین حیوانی داشته باشند.

 
مدیر شیلات و امور آبزیان سازمان جهادکشاورزی استان قزوین بستر مناسب و تنوع آب و هوایی در مناطق مختلف استان را موقعیت خوبی جهت توسعه پرورش ماهیان گرمابی ذکرکرد.

 
وی خاطرنشان کرد: توسعه پرورش ماهی در آب‌های داخلی علاوه بر تولید پروتئین مرغوب می‌تواند در ایجاد اشتغال، درآمد و توسعه اقتصادی منطقه نقش موثری داشته باشد.

 
شکری اظهار امیدواری کرد، با برنامه‌ریزی مناسب و بکارگیری روش‌های جدید بتوان با دستیابی به اهداف برنامه پنجم توسعه در این بخش، گام موثری در راستای توسعه آبزی پروری در آب‌های داخلی برداشت. ایسنا
کد مطلب: 276246