توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آغازی بر پایان داعش در دیرالزور/نقشه پیشروی‌های ارتش سوریه
سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۳
منابع سوری با اشاره به نزدیک بودن شکستن محاصره شهر دیرالزور اعلام کردند که نیروهای عملیات کننده در آستانه ملحق شدن به نیروهای داخل شهر هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المنار، جدیدترین نقشه پیشروی نیروهای ارتش سوریه و متحدانش به خوبی دستاوردهای این نیروها را نشان می دهد. در این نقشه تسلط بر شهرک الشولا نمایش داده شده است.منابع سوری به تسلط ارتش سوریه بر منطقه المجبل در اطراف مرکز نظامی ۱۳۷ اشاره و اعلام کردند: نیروهای عملیات کننده در حال رسیدن به نیروهای داخل شهر هستند.

از سوی دیگر منابع سوری از فرار سرکرده های و تروریستهای خارجی داعش از مقابل ارتش سوریه در محورهای پیشروی به سوی دیرالزور خبر دادند.

این منابع اعلام کردند: داعشی ها، تروریستهای بومی را گذاشته و فرار کردند.

منابع سوری به فروپاشی داعشی در منطقه درگیری اشاره کردند.

منابع سوری اعلام کردند: ارتش سوریه در حال گشودن معبری در میادین مین برای ورود به دیرالزور است.

بر اساس این گزارش ارتش سوریه ۳ کیلومتر تا شکستن محاصره شهر دیرالزور فاصله دارد.

این درحالی است که رسانه ها قبلا اعلام کرده بودند که ارتش سوریه ۵ کیلومتر تا شکستن محاصره دیرالزور فاصله دارد و وزارت دفاع روسیه نیز از حمایت هوایی گسترده روسها از عملیات ارتش سوریه در اطراف دیرالزور خبر داده بود.

ساکنان دیرالزور در آستانه شکستن محاصره دیرالزور به شادی پرداخته اند.

در همین حال شبکه الاخباریه سوریه گزارش داد: وزارت بازرگانی و حمایت از مصرف کنندگان سوریه دهها محموله مواد غذایی را آماده کرده است تا با ارتش سوریه وارد دیرالزور شود.

استاندار دیرالزور نیز اعلام کرد: داعشی ها همزمان با نزدیک شدن ارتش سوریه به شهر دچار فروپاشی شده اند و پیروزی به زودی اعلام خواهد شد.

ارتش سوریه به عملیات خود برای شکستن محاصره دیرالزور ادامه می دهد و از محور دوم در حومه جنوب غربی دیرالزور در حال پیشروی است و بر شهرک کباجب مسلط شد.

تلویزیون سوریه از انهدام ۷ خودرو بمبگذاری شده داعش در جریان پیشروی ارتش سوریه به سوی دیرالزور خبر داد.

منابع سوری به کشته و زخمی شدن شماری از تکفیری ها در جریان پیشروی های ارتش سوریه به سوی دیرالزور اشاره کردند.

نقشه پیشروی های ارتش سوریه به سوی دیرالزور به خوبی پیشروی نیروهای سوری را نشان می دهد؛

کد مطلب: 392490