توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سعید جلیلی در کرمان:
دفاع از حقوق هسته‌ای ایران دفاع از همه حقوق نظام است
پنجشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: دفاع از حقوق هسته‌ای به معنی دفاع از همه حقوق جمهوری اسلامی ایران است.
به گزارش عرش نیوز ؛ سعید جلیلی چهارشنبه شب در جمع اساتید حوزه و طلاب دینی شهر کرمان اظهار داشت: در مباحثی که طی سال‌های اخیر در دیدارها و گفت‌وگوها با طر‌ف‌های غربی و همه کسانی که در برابر ما ایستاده‌اند، مواجه بودم، کاملا مشهود است که سخنان آنها بهانه‌ای بیش نیست.

 
وی افزود: واقعا اینگونه نیست که کشوری دارای 5 هزار سلاح هسته‌ای همه همپیمانانش را متحد کرده باشد، تنها برای اینکه چرا ایران چند سانتریفیوژ دارد.

 
جلیلی بیان داشت: قبل از نطنز و فردو نیز در مورد نیروگاه بوشهر سروصدا می‌کردند و تحریم‌ها از قبل آن نیز اعمال می‌شد.

 
وی تصریح کرد: این مشاهده شخصی من است که تعبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه فرمودند، «مشکل آنها ایران اسلامی است، نه ایران هسته‌ای» کاملا مشهود است.

 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با طرح این مسئله که چرا دشمنان جمهوری اسلامی نگران هستند و نقشه راه آنها چیست، گفت: چرا آنها علیه پاکستان که دارای سلاح هسته‌ای است و آزمایشات خود را نیز انجام داده است، این مسائل را مطرح نمی‌کنند.

 
جلیلی تصریح کرد: مسئله مهم و اساسی نوع اسلامی است که امروز در پرتو انقلاب اسلامی ایران معرفی می‌شود که امام راحل از آن به عنوان اسلام ناب یاد می‌کردند.

 
وی با بیان اینکه به چه دلیل دشمن در این مقطع همه توان خود را برای مقابله با ما بسیج کرده است، افزود: هنر بزرگ امام راحل بود که آنچه را که در آموزه‌های دینی ما به عنوان علم نافذ از آن نام برده می‌شود و اسلام ناب را به جامعه و حکومت آورد.

 
جلیلی اظهار داشت: انقلاب توانست دین، علم حوزه و فقاهت را وارد عرصه جامعه و سیاست کند و به دعوت خداوند و رسول او پاسخ داده شود.

 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی گفت: بعد از 35 سال تجربه عینی ما شده که هر اندازه دعوت خداوند و رسول او را اجابت کردیم، موفقیت حاصل ما شده است.

 
وی بیان داشت: هدف دشمنان ما تنها این نیست که یک تحریم و تهدید به ما متوجه کنند، اگر بخواهیم خوب این میراث و فرصت تاریخی را حفظ کنیم، باید همه نقشه آنها را بدانیم.

 
جلیلی عنوان کرد: با هیاهو و بهانه‌های مختلفی که علیه ما انجام می‌دهند، مطمئنا تمام نقشه آنها برای ما عیان نیست و دارای پیچیدگی است.

 
وی تصریح کرد: رئیس شورای روابط خارجی آمریکا به عنوان یکی از نظریه‌‌پردازهای آمریکایی در مقاله‌ای مطرح کرد که ما چاره‌ای نداریم و باید جهان اسلام را بین دو اسلام سکولار که منافع ما را تهدید نکند و اسلام القاعده که به راحتی بتوان آن را دفع کرد، تقسیم کنیم.

 
جلیلی خاطرنشان کرد: در مقاله این شخص به شدت از بیان اسلام ناب پرهیز شده است، زیرا آنها دیدند زمانی که اسلام ناب ادعایی کرد، تنها یک نظریه نبود، بلکه محقق شد و موفقیت نیز به دنبال داشت.

 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: زمانی که انقلاب، دولت‌سازی، تثبیت دولت و جامعه‌سازی در حال انجام است و افق آن نیز تمدن‌سازی باشد، طبیعی است که باید نگران باشند.

 
عضو شورای تشخیص مصلحت نظام بیان داشت: نگرانی اول دشمنان ما مبارزه و ایستادگی است و در مراحل بعدی تحقق و به موفقیت رسیدن و در نهایت نگرانی بیشتر برای گسترش و تکثیر این انقلاب و نظریه است.

 
وی افزود: تمدن نظام اسلامی ما جامع است و در تمام مباحث اعم از حقوق زن، حقوق بشر، اقتصاد، دمکراسی و ... حرف دارد و تازه در ابتدای کار است.

 
جلیلی گفت: هنر بزرگ امام خمینی (ره) این بود که فقه و سیاست را به متن جامعه آورد، رسالت بزرگ روحانیت و طلاب دینی است که قدر این موقعیت را بدانند.

 
وی خاطرنشان کرد: حوزه علمیه یک رسالت بزرگ دارد، یک فرصت تاریخی برای اسلام فراهم شده و باید این فضا را حفظ کرد.

 
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در مورد روند مذاکرات ایران با 1+5 بیان داشت: یکی از کارهایی که امروز باید انجام دهیم این است که گفتمانی را که رهبری مطرح کردند در درجه اول برای خودمان اثباتی باشد و بتوانیم به خوبی از آن دفاع کنیم.

 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در مرحله بعد باید بتوانیم این گفتمان را برای جامعه جنبه‌ اقناعی بدهیم، به عنوان نمونه اینکه رهبری فرمودند به آمریکا بدبین هستند، نباید این تعبیر با افکار عمومی فاصله داشته باشد.

 
وی تصریح کرد: بهترین نتیجه برای طرف مقابل ما این است که ما دست از مبارزه برداریم، اما مبارزه یک مبنای کاملا دینی دارد، زیرا یک تقابل جدی در زمینه مشروعیت صهیونیست وجود دارد.

 
جلیلی خاطرنشان کرد: اگر آنها مقابله‌ای با ما می‌کنند، یک واقعیت است که می‌خواهند موجودیت انقلاب را که موفق شده، مانع شوند.

 
وی گفت: دفاع از حقوق هسته‌ای به معنی دفاع از همه حقوق جمهوری اسلامی ایران است، لذا رهبری دو شاخص عدم عقب‌نشینی از حقوق ملت و ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی طرف مقابل را مطرح کردند.

 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: جمهوری اسلامی در 35 سال عمر خود محاسبات غلط دنیا را به چالش کشیده است، بی‌انصافی است که بگوییم کاری انجام نشده است.

 
جلیلی بیان داشت: ویژگی نظام ما این است که نظام‌های موجود را به چالش کشیده است، اما مطمئنا تا نقطه مطلوب فاصله داریم و این امر تنها کار چند مجموعه حکومتی نیست، باید کار جبهه‌ای و فراگیر روی آن انجام داد./فارس
کد مطلب: 274860