توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نماینده مردم ساوه در مجلس:
کارگاه‌های آموزش مدیریت بحران در ساوه برگزار شود
سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۴
نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس گفت: تایید صلاحیت شرکت‌ها زیر نظر اداره استاندارد بوده، ‏بنابراین این سازمان باید نظارت و بازرسی کامل را قبل از شروع فعالیت این واحدها داشته باشند.

به گزارش عرش نیوز؛شهلا میرگلو بیات با اشاره به وقوع انفجار 2روز گذشته دریک واحد صنعتی ‏شهرصنعتی کاوه اظهار داشت: علت حادثه در دست بررسی است و نمی‌توان به طور قطعی سبب اصلی را ‏ پیش از بررسی اعلام کرد اما نقش مدیریتی آن مجموعه، عدم استاندارد بودن وسایل، عدم آموزش‌های ‏لازم، عدم استفاده از وسایل ایمنی، عدم رعایت و کنترل تجهیزات آن شرکت را در وقوع حوادث این ‏چنینی نباید نادیده گرفت.

وی افزود: ضروری است آموزش‌های لازم و مستمر از نظرایمنی برای همه پرسنل واحدهای صنعتی و ‏تولیدی برگزار شود و مسئولان مربوطه بصورت مکرر از این واحدها و اماکن بازدید به‌عمل آورده و نظارت کافی بر ‏تجهیزات را داشته و درصورت لازم، تذکرات مورد نیاز را به‌مدیریت و مسئولان مربوطه بدهند که از وقوع این‌گونه ‏حوادث ناگوار که هم سبب خسارت جانی و هم مالی می شود، جلوگیری به‌عمل آید.

نماینده مردم شهرستان‌های ساوه و زرندیه تصریح کرد: تایید صلاحیت شرکت‌ها زیر نظر اداره استاندارد بوده، ‏بنابراین این سازمان باید نظارت و بازرسی کامل را قبل از شروع فعالیت این واحدها داشته باشند ‏و بر اساس شرایط استاندارد اجازه فعالیت را به آن‌ها بدهد.

وی با اشاره به وظایف ستاد مدیریت بحران شهرستان در هنگام وقوع چنین حوادث گفت: این ستاد  باید در همه ادارات و شرکت ‏ها فعال باشد و در جهت ارائه خدمات آموزشی و برگزاری آزمون‌های عملی و تئوری به‌طور مستمر و ‏در فواصل زمانی کوتاه فعالیت کنند و  اعضاء ستاد نیز با وظایف کاری خود آشنا شوند تا در ‏مواقع بحران در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به بهترین نحو  درمواقع بحران بتوانند حوادث را مدیریت کنند.‏

میرگلوبیات خاطرنشان کرد: باید این باور را داشت که هرلحظه امکان حادثه در هرنقطه از کشور وجود دارد، بنابراین نیاز ‏است برای اعضاء ستاد مدیریت بحران کارگاه های آموزشی برگزار شود و همه دستگاه‌های متولی و دخیل در ‏حوزه بحران آمادگی کامل را داشته باشند که بتواینم  ضمن پیشگیری از حوادث در صورت وقوع آن، خسارت‌های جانی و مالی را به حداقل ممکن برسانیم. ‏


منبع:تسنیم

 

کد مطلب: 351981