توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
نفوذ جریانات خنک شمالی و کاهش ۲ تا ۵ درجه‌ای دما در نیمه شمالی کشور
پنجشنبه ۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۰
کارشناس سازمان هواشناسی کشور از نفوذ جریانات خنک شمالی طی ۲۴ ساعت آینده خبرداد و گفت: نیمه شمالی کشور در روزهای آتی با رگبار باران و کاهش دو تا ۵ درجه‌ای دما مواجه خواهند شد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: طی 24 ساعت آینده جریانات خنک شمالی وارد کشور خواهد شد و بخشهایی از نوار شمالی، مرکز، شمال غرب و شمال شرق کشور را در برمی‌گیرد.

وی ادامه داد: نفوذ جریانات خنک شمالی که از فردا پنجشنبه وارد کشور می‌شود تا یکشنبه هفته آینده باقی می‌ماند و باعث ایجاد رگبار، وزش باد و کاهش دما در نقاط مختلف کشور خواهد شد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: طی روزهای آتی استانهای ساحلی دریای خزر ، اردبیل و دامنه‌های جنوبی البرز با رگبار باران و کاهش نسبی دما مواجه خواهند شد.

به گفته نقشینه، دمای هوای استانهای واقع در نیمه شمالی کشور طی روزهای آتی دو تا پنج درجه کاهش پیدا می‌کنند و از گرمای تیر و مرداد ماه کاسته خواهد شد.

وی به پدیده وزش باد شدید و گرد و خاک در بخشهای شرقی کشور اشاره کرد و افزود: طی سه روز آینده وزش باد شدید و گرد و خاک در بخشهایی شرقی کشور پدید می‌آید و سایر نقاط نیز جو آرامی خواهند داشت.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور، شهرکرد با 9 درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 48 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقطه کشور دانست و گفت: امروز دمای هوای تهران در گرم‌ترین لحظات به36 درجه بالای صفر رسید که طی دو روز آتی شاهد کاهش دمای تهران خواهیم بود.

انتهای پیام/ا
کد مطلب: 392337