توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
درخواست مدیران رسانه‌ی استان کرمان از معاون وزیر ارشاد:
راه‌اندازی مجدد خانه‌ی مطبوعات و ایجاد رشته‌ی روزنامه‌نگاری در دانشگاه‌های کرمان
چهارشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۴
درخواست ایجاد رشته‌ی روزنامه‌نگاری و ارتباطات در یکی از دانشگاه‌های استان کرمان، راه‌اندازی خانه‌ی مطبوعات استان کرمان طبق اساسنامه‌ی جدید و ... از مطالبات مدیران مسئول و اصحاب رسانه استان کرمان در این نشست بود.
عرش نیوز به نقل از ایسنا؛منطقه‌ی کویر، «بصیری» معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان عصر دیروز(سه‌شنبه 27 خردادماه) در نشست معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با مدیران مسئول و اصحاب رسانه استان کرمان اظهار کرد: در دانشگاه شهید باهنر کرمان 10 نشریه‌ی علمی وجود دارد که هفت مورد از این تعداد نشریه‌ی علمی پژوهشی است.

 
وی افزود: ادبیات پایداری تنها نشریه‌ی این حوزه در کشور است و شش سال از فعالیت آن در دانشگاه شهید باهنر می‌گذرد. نشریه‌ی ادبیات تطبیقی دانشگاه نیز با فعالیت شش ساله و دارای رتبه‌ی علمی و پژوهشی است.

 
بصیری خاطرنشان کرد: در نشریه‌ی ادبیات پایداری ماهانه 100 مقاله دریافت می‌کنیم که بعلت محدودیت در چاپ، با همکاری مرکز منطقه‌ای فنون و علوم استان فارس به صورت مجازی منتشر می‌شود.

 
معاون فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان گفت: در حوزه‌ی نشریات دانشجویی 65 نشریه با مجوز داریم که 12 مورد مربوط به تشکل اسلامی، 19 مورد کانون‌های فرهنگی و 34 مورد مربوط به انجمن‌های علمی است.

 
وی افزود: انتطار این است که فرهنگ و ارشاد سهمیه و کمکی به نشریات دانشجویی ارائه کند که فعالیت آنها به نفع جامعه و مورد استقبال مردم است.

 
درخواست ایجاد رشته‌ی روزنامه‌نگار و ارتباطات در یکی از دانشگاه‌های استان کرمان، نظارت بیشتر بر نشریات محلی، راه‌اندازی خانه‌ی مطبوعات استان کرمان طبق اساسنامه‌ی جدید، تأسیس چاپخانه‌ی مطبوعاتی و ... از مطالبات مدیران مسئول و اصحاب رسانه استان کرمان در این نشست بود.
کد مطلب: 274744