توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
چرا "قاضی‌زاده‌ هاشمی" در برخی از جلسات هیئت دولت شرکت نمی‌کند؟
شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۲
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس دلیل عدم حضور وزیر بهداشت در برخی از جلسات هیئت دولت را تشریح کرد.
حسینعلی شهریاری عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه امیدواریم رئیس‌جمهور به قول‌های که درباره طرح تحول سلامت داده بودند، عمل کند تا این طرح با شکست مواجه نشود، گفت: رئیس‌جمهور و تیم دولت در انتخابات ریاست‌ جمهوری از طرح تحول سلامت بهره‌برداری زیادی کردند تا رای خوبی را جمع‌آوری کنند.

بیشتر بخوانید:

غیبت معنادار وزیر بهداشت در جلسات هیئت دولت

وی با بیان اینکه طرح تحول سلامت تنها نکته‌ای بود که تیم دولت می‌توانست در انتخابات ریاست جمهوری بر روی آن مانور دهد، افزود: برجام که نتوانسته بود تغییرات چندانی در وضعیت زندگی مردم ایجاد کند. از این‌رو تیم دولت یازدهم در انتخابات ریاست جمهوری بر این نکته تکیه می‌کردند که طرح تحول سلامت طرحی برای مستضعفین و اقشار پایین جامعه است و از این طریق برای آقای روحانی رای جمع کردند.

نماینده مردم زاهدان در مجلس با تاکید بر اینکه آقای رئیس‌جمهور هم اکنون نیز هم در سخنرانی‌های خود اعلام می‌کند این طرح را با قوت ادامه می‌دهیم، یادآور شد: با این وجود زمانی که باید منابع مالی آن تامین و پشتیبانی‌های لازم انجام شود، این اتفاق صورت نمی‌گیرد و مشکلات جدی در حال پیش آمدن است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه مردم انتظار دارند، رئیس‌جمهور قولی را که داده عملیاتی کند، اضافه کرد: تیم اقتصادی دولت متاسفانه با وزارت بهداشت همراه نیست. البته در دولت یازدهم هم این مورد وجود داشت حتی آقای قاضی‌زاده هاشمی قصدی برای حضور در کابینه دولت دوازدهم نداشت ولی آقای روحانی قول داده بود که این مشکلات را حل کند. ولی به نظر من مشکلات حل نشده است.

شهریاری اظهار داشت: به دلیل اینکه مشکلات جدی بر سر اجرای طرح تحول سلامت وجود دارد وزیر بهداشت حتی برخی از جلسات هیئت دولت را به نشانه اعتراض شرکت نمی‌کند.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392608