توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
بازدید مقامات وزارت راه و شهرسازی از بندر رجایی
شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۲
معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با همراهی چند نفر از مدیران عضو شورای حمل و نقل استان، از بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران بازدید کرد.

به گزارش عرش نیوز؛امیر امینی و هیئت همراه که به منظور بازدید از پروژه‌های عمرانی حوزه راهسازی، توسعه شبکه ریلی و طرح‌های بندری به استان هرمزگان سفر کرده بود، صبح امروز در منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی مورد استقبال مسئولان ارشد اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان قرار گرفت.

در این بازدید، جمعی از مدیران و کارشناسان معاونت برنامه‌ریزی وزارتخانه، فرشید دستوان رئیس شورای حمل و نقل هرمزگان و محمدرضا پورفخری مدیرکل راه آهن استان، معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی را همراهی می‌کردند.

این مقامات با حضور در بندر شهید رجایی از امکانات و قابلیت‌های منطقه ویژه اقتصادی این بندر، اسکله‌های 40گانه آن و تجهیزات تخلیه و بارگیری کالا در بزرگترین بندر تجاری ایران بازدید کردند.

گفتنی است، ترمینال‌های 1 و 2 کانتینری، ترمینال‌های جنرال کارگو(کالاهای متفرقه و عمومی)، اراضی 200 هکتاری(محوطه‌های انبار و دپوی مواد معدنی صادراتی) و بندر نفتی خلیج فارس از جمله بخش‌هایی بود که مورد بازدید قرار گرفت.

ابراهیم ایدنی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ضمن عرض خیرمقدم به میهمانان، گزارشی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بندر شهید رجایی و همچنین آخرین دستاوردهای عملیاتی و مهندسی این بندر را به هیئت بازدید کننده ارائه کرد.

در بخش دیگری از برنامه سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی، فازهای سه‌گانه طرح توسعه این بندر نیز مورد بازدید قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، محمدعلی اصل‌سعیدی‌پور معاون امور بندری و منطقه ویژه، عباس کمالی معاون مهندسی عمران و رحیم ناصری‌فخر مشاور امور عمرانی مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حاشیه بازدید این هیئت از ترمینال دوم کانتینری، بندر نفتی خلیج فارس و فاز سه طرح توسعه بندر شهید رجایی به بیان اقدامات صورت گرفته و زیرساخت‌های ایجاد شده به منظور افزایش ظرفیت بزرگترین بندر تجاری ایران و چالش‌ها و موانع موجود پرداختند.

لازم به ذکر است، امینی معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی در بخش پایانی حضور خود در قلب پایتخت حمل و نقل دریایی ایران، در خصوص راهکارهای عملیاتی و بودجه‌ای اتمام پروژه ساخت آزاد راه شهید رجایی به عنوان یکی از مهم‌ترین و کلیدی‌ترین مسیرهای ترانزیتی کشور دستوراتی را خطاب به مدیرکل راه و شهرسازی استان صادر کرد.

یادآور می‌شود، استان هرمزگان با بهره‌مندی از بزرگ‌ترین زیرساخت‌های حوزه دریایی، جاده‌ای، ریلی و هوایی، به تعبیر بسیاری از کارشناسان مهم‌ترین استان حمل و نقلی کشور ایران محسوب می‌شود که در این بین، بندر شهیدرجایی با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه 100 میلیون تن به عنوان قلب تپنده حمل و نقل دریایی کشور محسوب می‌شود.

منبع:فارس

کد مطلب: 353512