توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش/ اتهام خرید، حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک، نیمه سنگین و سنگین
شنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۹
اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی آغاز شد.
به گزارش عرش نیوز به نقل از فارس، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات عوامل گروهک تروریستی داعش در حمله به مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش در شعبه 15 دادگاه انقلاب تهران آغاز شد.

در این جلسه 8 نفر از عوامل گروهک تروریستی داعش حضور دارند و جلسه با حضور وکلای مدافع متهمان، 8 متهم و خانواده شهدا در حال برگزاری است.

چهارشنبه 17 خرداد 96 دو حمله تروریستی در تهران رخ داد که در این حملات، تروریست‌ها به مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی(ره) حمله کردند.

در حمله اول به حرم حضرت امام خمینی دو تروریت پیش از انجام اقدام تروریستی خود از سوی مأموران جان بر کف کشته شدند.

در حمله همزمانی که به مجلس شورای اسلامی صورت گرفت تعدادی از هموطنان و حاضران در مجلس شهیده شده و عده دیگری هم زخمی شدند.

سرانجام تروریست های حاضر در صحنه با اقدام به موقع کشته شدند.

خروج متهم از کشور در سال ۹۴

براساس متن کیفرخواست قرائت شده س.م یکی از متهمان در سال ۹۴ از کشور خارج شده و به داعش پیوسته است و در سال ۹۶ با سلاح و مهمات جنگی در حالی که کمربند انتحاری به خود بسته بوده است وارد کشور می‌شود.

علت عدم همکاری مستقیم و اعزام نشدن س.م به تهران برای انجام عملیات تروریستی در حرم مطهر امام(ره) و مجلس شورای اسلامی هماهنگی برای انجام عملیات‌های دیگر بوده است.

دستگیری متهمان در ۲۰ روز

تمامی متهمین در بازه زمانی ۱۷ خرداد ۹۶ تا سوم تیر ۹۶ بازداشت شده‌اند تمامی متهمین حاضر در دادگاه در بازه زمانی ۱۷ خرداد ۹۶ تا سوم تیر ۹۶ بازداشت شده‌اند.

در بین اتهامات متهمین اتهاماتی همچون خرید، حمل و نگهداری سلاح جنگی سبک، نیمه سنگین و سنگین نیز وجود دارد.

انتهای پیام/
کد مطلب: 392618