توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون امنیتی فرماندار تهران تاکید کرد
لزوم اجرای طرح «ساماندهی جامع بازار تهران» برای جلوگیری از تکرار حادثه‌ پلاسکو
جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۵
معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران با بیان اینکه طرح ساماندهی جامع بازار یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد، گفت: این طرح که به سیستم برق‌کشی، آب و فاضلاب و گازکشی بازار مرتبط می‌شود باید به طور مناسب مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش عرش نیوز، علی‌اصغر ناصربخت درباره آخرین وضعیت حادثه ریزش ساختمان پلاسکوی تهران اظهار کرد: دستگاههای ذیربط مشغول آواربرداری هستند.

وی با بیان اینکه یافتن زیر آوارماندگان نیز ادامه دارد، افزود: بین 20 تا 30 نفر از آتش‌نشانان و مردم در زیر آوارها هستند که امیدواریم هرچه زودتر بتوانیم آنها را از زیر آوار خارج کنیم.

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران درباره مسدود بودن خیابانهای منتهی به محل حادثه تصریح کرد: آواربرداری برای بازگشایی این محدوده به طور جد ادامه دارد و امیدواریم با توجه به تعطیلی آخر هفته هر چه زودتر امکان دسترسی به این خیابان بعد از عملیات و پاکسازی انجام گیرد.  

ناصربخت یادآور شد: عملیات اطفای حریق و سپس آواربرداری به طور کامل ادامه دارد و ایمن‌سازی لازم هم با اینکه کار سختی بوده انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه نقاط ناایمنی همانند ساختمان پلاسکو در تهران وجود دارد، خاطرنشان کرد: متاسفانه در تهران و در برخی نقاط  محدوده بازار، کارگاهها و ساختمانهای زیادی وجود دارند که به خاطر کمبود فضای لازم، محصولات خود را در مقابل مغازه‌ها ذخیره می‌کنند و این فعالیت آنها موجب خواهد شد تا در زمان بروز حوادثی همچون آتش‌سوزی شاهد کندی کار باشیم.

معاون امنیتی و انتظامی فرماندار تهران تصریح کرد: طرح ساماندهی جامع بازار یکی از مهمترین برنامه‌هایی است که در دستور کار قرار دارد و جلسات بررسی و تبیین آن به طور کامل انجام گرفته است.

ناصربخت ادامه داد:‌ این طرح که به سیستم برق‌کشی، آب و فاضلاب و گازکشی بازار مرتبط می‌شود باید به طور مناسب مورد توجه قرار گیرد؛ مدیریت شهری نیز باید فعالیت مناسبی در این راستا داشته باشد.

وی تصریح کرد:‌ بهتر است فعالیتهایی نظیر تراکم‌فروشی در محدوده بازار انجام نگیرد و باید تمامی برنامه‌های مرتبط با طرح جامع ساماندهی بازار لحاظ قرار شود؛ این طرح می‌تواند موجب ایمنی بیشتر در محدوده بازار بزرگ تهران شود.

معاون امنیتی و انتظامی فرمانداری تهران با بیان اینکه بسیاری از مخاطرات ایمنی‌ با اقدامات بسیار ساده حل می‌شود، گفت: می‌توان با کارهای آموزشی و ساده، کارگاهها و ساختمانهای ایمن را به محلهای دارای امنیت تبدیل کرد.

ناصربخت افزود: متاسفانه در حادثه آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو شاهد وقوع یک فاجعه بودیم اما اگر آموزشهای لازم و اقدامات به موقع برای ایمنی کارگاهها انجام شود چنین وقایعی رخ نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: آتش‌سوزی ممکن است هر لحظه رخ دهد اما توجه به آموزشها، قوانین و استفاده از ابزار مدیریت به همراه کارهای قانونی می‌تواند مانع بروز چنین فجایعی شود.

معاون امنیتی و انتظامی فرمانداری تهران با بیان اینکه حادثه آتش‌سوزی پلاسکو در نوع خود کم‌نظیر بود، یادآور شد: خوشبختانه این ساختمان از حیث حضور مردمی کاملا تخلیه شده بود و اگر این حادثه در زمان حضور خریداران و فروشندگان صورت می‌گرفت شاهد فاجعه‌ای به مراتب تلخ‌تر می‌بودیم./تسنیم

کد مطلب: 391547