توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قالیباف: چرا حرف بي‌خود مي‌‌‌زنيد؟
چهارشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۴
هويت اسلامي و كرامت زن در جامعه و تربيت خانوادگي، غيرت ما و عفت زنان و حرمت زن، اجازه نمي‌دهد آنها وارد برخي از كارها شوند.
به گزارش عرش نیوز؛غیرت ما و حرمت زنان اجازه نمی‌دهد برخی کارها را به زنها واگذار کنیم.

 محمدباقر قالیباف در ادامه سخنرانی خود در افتتاحیه پنجمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با بیان اینکه ما در گذشته پلیس زن نداشتیم ولی از زمانی که بنده در نیروی انتظامی حضور یافتم این موضوع را ایجاد کردم گفت: در واقع در گذشته اگر افرادی در نیروی انتظامی بودند قراردادی بوده و یا کار اداری انجام می دادند و به هیچ عنوان افسر زن نداشتیم و ارتقای درجه نمی یافتند بعد از حضور بنده در نیروی انتظامی زنان ارتقای درجه یافته و سرگرد و سرهنگ می شدند که قبل از من مخالفت های زیادی صورت می گرفت و این اتفاق رخ داد و شما شاهد هستید که افسران ارشد زنان در نیروی انتظامی حضور دارند و انجام وظیفه می کنند. غوغاسالاران هر حرفی می زنند بزنند ما در عرصه های اجتماعی در بیان و عمل گفتیم و اعتقاد داریم و عمل کردیم.

قالیباف بیان کرد: حضور زنان در پلیس انجام گرفت ولی همین جا باید بگویم بنده معتقدم که هویت اسلامی و کرامت زن در جامعه و تربیت خانوادگی غیرت ما و عفت زنان و حرمت زن، اجازه نمی دهد آنها وارد برخی از کارها شوند، به آنها واگذار نمی کنیم و این به معنای نابرابری نیست.
وی افزود: اینکه برخی از مشاغل را تعیین کنیم و در شأن زنان نباشد به طور مثال در نیروی انتظامی زنی سر چهارراه برود و سوت بزند و ترافیک باز کند، این زیبنده یک مادر، خواهر، دختر تحصیل کرده و زن نیست که راه را باز کنند. چرا شعار بی ربط و حرف بیخود می زنند؛ چرا باید از فرهنگ غرب و شرق تبعیت کنیم چرا به گذشته افتخار نمی کنیم.

شهردار تهران ادامه داد: امروز افسر زن در پاسگاه مرزی و در دورترین نقاط کشور برود و از مرز دفاع کند کدام مرد ایرانی و افسر ایرانی این موضوع را می پذیرد که زن به آنجا بروند چرا برخی می گویند اگر نفرستید نابرابری است این حرفها چیست.

وی گفت: چرا از فرهنگ غربی و شرقی تبعیت کنیم و مانند آنها زنان در پادگان ها ماه ها و سالها حضور داشته و از خانواده دور باشند آیا این به معنای آزادی و اشتغال است؛ این چه حرف هایی است که شما می زنید.

قالیباف تصریح کرد: روزهای اول حضور بنده در نیروی انتظامی با موضوع حضور پلیس زن مخالف بودند ولی در حوزه مدیریتی شاهد بودم که هرجا مسئولیت با زنان بود کارها سالم تر و کم هزینه خها مدیریت بهتر کارها اداره می شود که در واقع نگاه کیفی سازی به کار است.

وی بیان کرد: چرا یک شغلی در یک اداره ای به زنی داده می شود که زیبننده آن زن نیست؟ آیا اگر این شغل به آن زن داده نشود محدودیت است؛ چرا مسئولیت حوزه مدیریتی را به زنان نمی دهید و چرا منشی پیک و کارهایی از این قبیل را به آنها می دهند آنها قابلیت دارند که در حوزه مدیریت حضور یابند.

شهردار تهران ادامه داد: ما در شهرداری تهران پست هایی داریم که بسیار زمان بر است و حداقل 15 ساعت کار می طلبد و یا تا پاسی از شب و صبح آن کار را انجام داد آیا زنان باید در این پستها حضور یابند؛ آنجا که ما نباید فرق بگذاریم انسانیت انسان هاست که همه انسان ها را یک نوع ببینیم و جنسیت معنا ندارد.

وی افزود: آزادگی را برای همه انسان ها ببینیم که با همه وجود باور براین است که زنان در جامعه در عرصه اقتصادی تولید تربیت خانواده و عرصه فرهنگی حضور یافته و ما وظیفه مان این است که تلاش کنیم از بعد کمی آنها را به بعد کیفی برسانیم تا تأثیرگذار باشد.

قالیباف در پایان گفت: امیدواریم در آینده ای نزدیک نقش زنان به عنوان الگوی پیشرفت ایرانی و اسلامی را داشته باشیم.
منبع :تسنیم
کد مطلب: 311022