توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس محیط زیست محلات:
95 درصد آلودگی‌های شهرستان محلات منشأ خارجی دارد
دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۰
رئیس محیط زیست محلات گفت: 95 درصد از آلودگی‌های این شهرستان منشأ خارجی دارد.

به گزارش عرش نیوز،علیرضا شریفی اظهار داشت: طی روزهای اخیر به دلیل بروز باد و طوفان در استان ریزگردها وارد شهر محلات شده و موجب آلودگی هوای این شهر شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته 95 درصد از آلودگی‌های این شهرستان منشا خارجی داشته و ناشی از ریزگردها است.

رئیس محیط زیست محلات گفت: هم اکنون 300 واحد صنعتی و 100 واحد معدنی در محلات فعالیت دارند که فعالیت این واحدها هر سه ماه یک بار مورد سنجش قرار می‌گیرد.

شریفی بیان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون نظارت‌های صورت گرفته و خود اظهاری‌های ارسالی از واحدها هیچگونه آلایندگی را نشان نداده است، البته نتایج کلی گزارش ماه جاری اعلام و مشخص می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از افزایش نظارت‌های گشت‌ها خبر داد و گفت: با توجه به بازگشت حیوانات مهاجر و به منظور حفظ و حراست از این حیوانات واحدهای گشتی حفاظ محیط زیست نظارت‌های خود را افزایش داده‌اند.

رئیس محیط زیست محلات همچنین با اشاره به اینکه در محلات مجوز شکار بز کوهی به دلیل محدودیت‌ها صادر نمی‌شود، اظهار داشت: این گونه شاخص شهرستان شامل پستاندارانی چون کل و بز وحشی می‌شود، علاوه بر این پستانداران، مناطق حفاظت‌ شده محلات زیستگاه و محل تردد قوچ و میش و آهو نیز می‌باشد.

شریفی، بیان کرد: تمامی گیاهان منطقه تمامی گیاهان منطقه زینتی هستند و این شهرستان فاقد گونه گیاهی شاخصی است؛ همچنین پستانداران این منطقه حمایت ‌شده و تمامی حیات ‌وحش شهرستان تحت حفاظت قرار دارند و به همین دلیل تخریب و تجاوزی در عرصه‌های محیط زیست تاکنون مشاهده نشده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 20 مورد تخلف شکار غیر مجاز گزارش شد که همه‌ آنها دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند، بیان کرد: مجوز شکار در شهرستان‌ها از سوی سازمان صادر می‌شود و پس از اخذ نظرات استان‌ها سیاست ‌گذاری صورت می‌گیرد و با توجه به محدودیت‌های زمانی و مکانی و نوع شکار پروانه ابلاغ می‌شود که در این راستا در سال گذشته 80 پروانه شکار که مربوط به شکار پرنده بود صادر شد.

رئیس محیط زیست محلات در ادامه بازدید از واحدهای صنعتی، مشاوره حضوری با مسئولان واحدهای صنعتی، اجرای طرح پاکسازی پارک محله، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه، نصب پلاکارد، اطلاع‌رسانی و... را از برنامه‌های این اداره در هفته محیط زیست عنوان کرد./فارس

کد مطلب: 270596