توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قاضی زاده هاشمی مطرح کرد:
زیرساخت‌های درمانی در قم کافی نیست/ کمبود پرستار
چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۴۸
قم - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به جمعیت قم، وضعیت درمان در این استان را نامطلوب توصیف کرد.
به گزارش عرش نیوز: سید حسن قاضی زاده هاشمی غروب چهارشنبه در حاشیه بازدید از بیمارستان شهید بهشتی قم در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری شهر قم ابراز داشت: وضعیت درمان شایسته این شهر و متناسب با این جمعیت نیست.

وی وضعیت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی را هم نامطلوب توصیف کرد و افزود: البته در سال‌های اخیر قدری شرایط بهتر شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امیدواریم با اقداماتی که سال‌های آینده دنبال می‌شود بتوانیم مجهزترین بیمارستان‌های کشور را در قم داشته باشیم.

وی با اشاره به برخی از ظرفیت‌های استان قم تصریح کرد: کادر و پرسنل مجربی در قم در حال فعالیت هستند که امیدواریم با همکاری مسئولان استانی در بخش درمان و بهداشت اقدامات مؤثری انجام شود.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به فعالیت خیران برای بهبود شرایط کنونی عنوان داشت: یکی دیگر از مشکلات بخش درمان قم کمبود پرستار و نیروی انسانی است.

وی با اشاره به وارد شدن خیران برای ساخت یک بیمارستان هزار تخت‌خوابی ادامه داد: بیمارستان فرقانی هم در سال آینده افتتاح خواهد شد و اقداماتی هم در راستای کمبود تجهیزات بیمارستانی با کمک خیران انجام خواهیم داد.

وزیر بهداشت با اشاره به سیاست این وزارتخانه در زمینه تغذیه سالم اظهار داشت: افزایش مالیات بر مواد غذایی مضر و خرده فروش‌ها می‌تواند یکی از راه‌های این مسئله باشد.

قاضی زاده هاشمی که به همراه رئیس جمهور به قم سفر کرده در برنامه‌های امروز خود از بیمارستان الزهرا(س) و شهید بهشتی بازدید کرد.

دیدار با دانشجویان علوم پزشکی قم و آشنایی با مشکلات این دانشکده از دیگر برنامه‌های سفر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به قم در روز چهارشنبه بود.

منبع: مهر
کد مطلب: 366140