توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
قوه‌قضاییه فیلم سینمایی می‌سازد
دوشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۲
دبیر شورای ارتقای آگاهی‌ عمومی، اطلاع رسانی و افکار سنجی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه می‌گوید این نهاد قصد دارد یک فیلم سینمایی با حمایت از کالای ایرانی بسازد.
مهدی افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم در خصوص اقدامات معاونت اجتماعی قوه‌قضاییه در حمایت از کالای ایرانی اظهار کرد: متاسفانه در سال‌های اخیر به تجار و بازرگانان کشور به عنوان افراد مرفه بدون درد نگاه شده که دنیا داری را با دنیاطلبی در هم آمیختند.

این مقام مسئول در قوه‌قضاییه به نامه 53 حضرت علی (ع) به مالک اشتر در باب حفظ احترام تجار و بازرگانان اشاره کرد و گفت: این تغییر رویکرد و فرهنگ نسبت به تجار و صنعت‌گران در دستور کار معاونت اجتماعی قرار دارد و در این زمینه در حال تعامل با اتاق بازرگانی هستیم و قصد داریم با همین موضوع یک فیلم سینمایی و سه تیزر تلویزیونی نیز تولید کنیم.

به گفته افتخاری فیلمنامه فیلم سینمایی یک مقدار زمان می‌برد اما موضوع و سیناپس فیلمنامه آماده است.

به گزارش تسنیم، معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضاییه در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر نیز از پنج فیلم سینمایی به نمایش درآمده در این جشنواره با رویکرد پیشگیری از جرم و آسیب‌های اجتماعی و در سه حوزه فیلمنامه‌نویسی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی تقدیر و تجلیل کرد.

پوران درخشنده کارگردان سینما، جواد طوسی رییس انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی، وحید موساییان کارگردان سینما، احمد میرعلایی مدیرعامل پیشین بنیاد سینمایی فارابی و احمد جولایی عضو مشاور معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه‌قضائیه، هیئت داوران معاونت اجتماعی در انتخاب آثار برتر بودند.

افتخاری پیشتر گفته بود: پرونده‌های زیادی در سطح کشور بدون بهره‌برداری اجتماعی رسیدگی و به بایگانی ارجاع می‌شود. با روسای دادگستری‌های کل کشور مکاتبه کردیم تا حداقل یک پرونده از استان خود را به عنوان شاخص برای تبدیل به فیلمنامه به ما معرفی کنند و تا کنون تقریبا از هر استان دو پرونده که قابلیت تبدیل به فیلمنامه دارد به دست ما رسیده است.

او حتی به فیلم بدون تاریخ بدون امضا یکی از آثار اکران شده در جشنواره سی و پنجم فیلم فجر اشاره و گفته بود:«سال گذشته فیلم بدون تاریخ و بدون امضا را که جایزه هم گرفت، قبل از اکران در جشنواره به معاونت اجتماعی قوه‌قضاییه آوردند و نظرهای انتقادی و اصلاحی درباره این فیلم ارایه شد که سازندگانش هم اصلاحات را پذیرفتند و انجام دادند.»

انتهای پیام/
کد مطلب: 392646