توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ریزگردها 224 نفر را راهی مراکزدرمانی کرد
پنجشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۲
معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۹ استان کشور درگیر با پدیده ریزگردها و گرد و غبار هستند که تا روز گذشته گزارشی از فوت هم‌وطنی در اثر گرد و غبارها نداشته‌ایم.
به گزارش عرش نیوزمرتضی اکبرپور درباره پدیده ریزگردها در استان‌های شمال و شمال غرب کشور اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون گرد و غبار در هیچ کدام از استان‌ها موجب از بین رفتن جان هموطنانمان نشده است ولی تا روز گذشته 224 نفر که اکثراً در استان خوزستان ساکن هستند به مراکز درمانی منتقل شده‌اند که 197 نفر به صورت سرپایی ترخیص و تعدادی تحت نظر بوده و بستری شده‌اند.

وی افزود:‌ استان‌های خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل و زنجان با این پدیده درگیر هستند و کمیته شرایط اضطرار نیز در هر استان تشکیل شده است و در صورت حاد شدن شرایط، مدارس و ادارات تعطیل می‌شود که البته این یک تصمیم مقطعی است و باید برای کاهش این پدیده اقداماتی صورت گیرد.

اکبرپور خاطرنشان کرد:‌ درباره پدیده ریزگردها و گرد و غبارها، کمیته‌ای با ریاست معاون اول رئیس جمهور و معاون محیط زیست ریاست جمهوری تشکیل شده است و تصمیمات در این باره اتخاذ می‌شود.
منبع:فارس
کد مطلب: 364197