توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور:
توجه به شأن و حرمت مسافران امری مهم و ضروری است
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۷
معاون استاندار و فرماندار ویژه نیشابور گفت: سعی شود یک شیوه و روشی ایجاد شود تا مسافر احساس کند مورد احترام است و یقیناً این حضور باعث رونق اقتصادی خواهد بود
به گزارش عرش نیوز . معاون استاندار و فرماندار ویژه این شهرستان در سومین جلسه ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان که با حضور کلیه اعضای ستاد در محل فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد :حضور مردم در صحنه، پشتوانه همیشگی انقلاب است لذاهمه باید قدرشناس مردم باشیم و بایدباتلاش مضاعف درایام نوروزخدمات بهتری به مردم ارائه نماییم.

غلامحسین مظفری ضمن تأکید بر لزوم آمادگی دستگاه های اجرایی شهرستان جهت تلاشهای مضاعف و شبانه روزی در خدمت رسانی به مردم ومسافران نوروزی خاطرنشان کرد: یکی از فرصت های پیش رو که در اختیار نیشابوریان است بحث خدمات سفر، به ویژه به مسافران آقا علی بن موسی الرضا(ع) و یا به همشهریان عزیزی است که از اقصی نقاط میهن به شهرشان می آیند.

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفرشهرستان نیشابور جایگاه این شهرستان رابه عنوان منطقه نمونه بین المللی گردشگری وداشتن جاذبه های طبیعی، فرهنگی، مذهبی و گردشگری و نیز قرار گرفتن در مسیر تردد مسافران و مجاوران علی بن موسی الرضا(ع) بسیار با اهمیت دانسته و افزود: نیشابوریان افتخار میزبانی آقا علی بن موسی الرضا(ع) را دارند و همان طور که در طول دهه آخر ماه مبارک صفر میزبانی و صف ناپذیری از زائران کاروان پیاده داشتند میزبانان خوبی نیز برای زائران و مسافران آن امام همام در ایام نوروز خواهند بود.

وی تغییر و دگرگونی چهره شهر دراین ایام را ضروری دانست و تصریح کرد: با تغییر شرایط موجود مبادی ورودی شهر لازم است فضایی با نشاط و چهره ای مناسب به این نقاط داده شود و هنر ما مسئولان فراهم کردن این فضا و شرایط است به طوری که انجام کار اصولی و بزرگ نمایانگر شاخصه اصلی توریستی وگردشگری این شهر باشد.

فرماندار ویژه نیشابور اقدامات انجام شده دربخش گردشگری و راهنمای مسافران را ناکافی برشمرد و خطاب به اعضای ستاد تأکید کرد: با فراهم کردن و تقویت زیرساخت های کیفی، هدفگذاری و اطلاع رسانی با ویژگیهای خاص سعی شود ظرفیتهای بالقوه شهرستان درحوزه گردشگری به فعل تبدیل شده که در این زمینه لازم است ار توانمندی گروه ها و مجموعه های متخصص نیز استفاده شود.

معاون استاندار و فرماندار نیشابور بر لزوم برنامه ریزی جهت افزایش زمان توقف و ماندگاری مسافران تأکید و ادامه داد: سطح توقع مسافران نیز از نیشابور بالاست چرا که قابلیت های آن قابل مقایسه با هیچ کجانیست بنابراین ضرورت مباحث خدمات رسانی عمومی، حضور پلیس و گروه های آموزش دیده راهنمای شهری ومناطق گردشگری مورد توجه ویژه متولیان امر قرار گرفته و مشهود باشد.

مظفری توجه به شأن و حرمت مسافران را مهم وضروری دانست و گفت: سعی شود یک شیوه و روشی ایجادشود تا مسافر احساس کند مورد احترام است و مطمئن باشید این حضور باعث رونق اقتصادی خواهد بود.

نماینده عالی دولت در نیشابور با بیان اینکه امروز همه با هم و در کنار هم باید به فکر پیشرفت شهرستان باشیم اذعان کرد: فرصت گردشگری نیشابور سرمایه ای عظیم است که باید در جهت حفظ و گسترش آن همه با هم تلاش کنیم.

فرماندار نیشابور تأکید کرد: طراحی و ساخت نماد و دروازه ورودی شهر درشأن این شهر و نیز رسیدگی جدی به وضعیت موجود پلیس راه وپل دولت آباد به عنوان نقاط و مبادی ورودی مورد توجه جدی مدیران اجرایی شهری من جمله شهرداری قرار گیرد به طوری که فضای با نشاط و چهره مناسب این نقاط آثار روانی مثبتی را به همراه داشته باشد.

معاون فنی و عمرانی فرماندار نیز در ادامه اظهار کرد: ۹ کمیته خدمات بهداشتی و سلامت به مسئولیت رئیس دانشکده علوم پزشکی، فرهنگی و اطلاع رسانی به مسئولیت ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، اسکان و رفاه به مسئولیت مدیر آموزش و پرورش، خدمات حمل و نقل به مسئولیت مدیریت نمایندگی حمل و نقل و پایانه‌ها، نظارت و تنظیم بازار به مسئولیت سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت، امور دهیاریها و شهرداری ها به مسئولیت شهرداری،خدمات انتظامی، امنیتی و ترافیکی به مسئولیت فرماندهی انتظامی، امداد و نجات به مسئولیت مسئول جمعیت هلال احمر و کمیته ارزیابی و عملکرد به مسئولیت واحد ارزیابی و رسیدگی به شکایات فرمانداری تشکیل شد.

حسین اسدالهی افزود: همچنین مقرر شد دبیر ستاد اجرایی مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوده و دبیرخانه ستاد هماهنگی خدمات سفر نوروزی در ساختمان مرکز اطلاع‌‌ رسانی گردشگری واقع در حاشیه میدان امام رضا(ع)- باغرود و کمپ استقبال مسافر نیز از ۲۵ اسفندماه در مجاورت همین مرکز توسط شهرداری ایجادشود.

جانشین ستاداجرایی خدمات سفر شهرستان عنوان کرد: استقرار نیروهای امدادرسانی وخدماتی ،آمادگی کامل ادارات برای خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی، زیباسازی و آراستگی شهر نیشابور، شهرهای اقماری و سایر مراکز گردشگری توسط شهرداری‌ ها و تشکیل ستادهای فرعی در بخش‌های تابعه لازم وضروری می باشد.

قابل ذکر است صدور ابلاغ مسئولان واعضای کمیته‌ ها توسط فرمانداری،تهیه وچاپ نقشه توریستی، بروشور معرفی جاذبه‌های گردشگری و نصب بنر و پارچه‌ نوشته‌های خیر مقدم توسط ادارات، ساماندهی و آماده‌سازی واحدهای پذیرایی و اقامتی، اجرای مراسمات فرهنگی و هنری متناسب با ایام و مناسبت ها در محل بقاع متبرکه و مراکز گردشگری، زمان بندی جهت ارائه خدمات رسانی بیشتر و ساعات کاری واحدهای خدماتی، نانوایی و تعمیرگاه های مسیر تردد مسافران، استقرار غرفه های فرهنگی در محل ایستگاه راه آهن و پایانه مسافربری، پیش بینی مکان استقرار اضطراری مسافران، تنظیم ساعات کشیک ادارات، بانک‌ها، داروخانه‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی از مصوبات این جلسه بود.
کد مطلب: 366592