توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
برنامه جامع توسعه گردشگری استان سمنان تدوین شود
يکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۳۶
استاندار سمنان با تأکید بر لزوم توسعه صنعت توریسم در این استان به ظرفیت‌های مهم گردشگری موجود در آن اشاره کرد و گفت: برنامه جامع توسعه گردشگری استان سمنان باید تدوین شود.
به گزارش عرش نیوز،سید شهاب‌الدین چاوشی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان سمنان با تأکید بر لزوم توسعه خدمات گردشگری اظهار داشت: ظرفیت‌های گردشگری بسیاری در استان سمنان وجود دارد و باید برای بهره‌برداری از آن برنامه‌ریزی شود.

وی با بیان اینکه ۴۲ دستگاه اجرایی به صورت مستقیم و غیرمستقیم به موضوع گردشگری ارتباط دارند تأکید کرد: باید با هم‌افزایی به صورت جدی در راستای اشتعال‌زایی و استفاده از ظرفیت‌های گردشگری استان سمنان گام برداشت.

استاندار سمنان با اشاره به لزوم حرکت هدفمند در راستای توسعه گردشگری این استان، بر تدوین برنامه جامع توسعه گردشگری استان سمنان تأکید و تصریح کرد: میراث فرهنگی باید با جدیت تدوین برنامه جامع توسعه گردشگری استان سمنان را پیگیری کند.

چاوشی با اشاره به توانمندی دانشگاه‌های استان سمنان در راستای افزایش بهره‌برداری از ظرفیت گردشگردی این استان تأکید کرد: امروز باید معاونت امور اقتصادی استانداری به دنبال ایجاد پیوندی قوی میان دانشگاه‌ها و مجموعه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان باشد.

وی با اشاره به لزوم جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای پیشبرد پروژه‌های نیمه تمام در استان سمنان افزود: باید پروژه‌های نیمه تمام با جذب سرمایه‌گذار به بهره‌برداری برسد تا از هدر رفت منابع جلوگیری شود.

استاندار سمنان با اشاره مدت زمان واگذاری پروژه‌ها از سوی اداره کل اوقاف و امور خیریه این استان اضافه کرد: مدت بهره‌برداری بخش خصوصی از پروژه‌هایی که برای تکمیل و بهره‌برداری به آنان واگذار می‌شود باید افزایش یابد تا اجرای این طرح‌ها برای سرمایه‌گذاران توجیه اقتصادی داشته باشد.

چاوشی با بیان اینکه نگاه‌های قبیله‌ای از جمله مهمترین موانع پیشرفت استان سمنان به شمار می‌رود گفت: تأکید ما بر روی دارالمرحمه بودن استان سمنان به منظور برچیده شدن نگاه‌های قومی و قبیله‌ای در این استان است.

وی با تأکید بر لزوم پاسخگویی مسئولان به رسانه‌ها و خبرنگاران خاطرنشان کرد: باید مسئولان پاسخگوی کارکردها و اعمال خود باشند.

استاندار سمنان با اشاره به اهمیت ایجاد امید در میان مردم، از مدیران دستگاه‌های اجرایی این استان خواست تا تمام تلاش خود را برای ایجاد انگیزه در میان مردم انجام دهند و افزود: نباید بگذاریم که مردم مأیوس شوند؛ چراکه یأس و ناامیدی سبب ایجاد بی‌اعتمادی عمومی شده و این خطر متوجه دولت و اصل نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

چاوشی با اشاره به موانع داخلی و خارجی در مسیر پیشرفت کشور گفت: امروز بیش از همیشه نیازمند مقاومت برای صیانت از انقلاب هستیم.

وی با اشاره به تلاش دشمنان جهت ناکارآمد نشان دادن مدیران تأکید کرد: رسانه‌های معاند در تلاش‌اند تا با ناکار آمد جلوه دادن مدیران دولتی، نظام را فاقد اعتماد عمومی جلوه دهند.

استاندار سمنان با اشاره به تلاش همه کارگزاران دولت و نظام برای ارائه خدمت به مردم خاطرنشان کرد: مسئولان از فرصت و ظرفیت رسانه‌ها در راستای افزایش رضایتمندی مردم حداکثر استفاده را داشته باشند.

چاوشی با اشاره به اختصاص بودجه ۶۵ هزار میلیارد تومانی از سوی دولت به منظور توسعه اشتغال در کشور اظهار داشت: مدیران باید برای ظرفیت ایجاد شده برنامه‌ریزی کرده و از آن حداکثر استفاده را داشته باشند.
کد مطلب: 392719