توصيه مطلب 
۰
 
Share/Save/Bookmark
ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان مرکزی بازشناسی می‌شود
يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۷
استاندارمرکزی گفت: برگزاری این جلسات با سرمایه‌گذاران منطقه و کارکردن در راستای رفع مشکلات این بخش‌ها بسیار مهم بوده که باید به سمت گسترش تولید گام برداشته و ظرفیت‌های سرمایه گذاری استان مرکزی باید بازشناسی شود.
به گزارش عرش نیوز؛محمدحسین مقیمی در جلسه بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی سرمایه‌گذاری خارجی مستقر شده در شهرک کاوه با حضور معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی و رئیس کل سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران با اشاره به وجود شرایط سخت اقتصادی به سبب تحریم ها اظهار کرد: در این بخش مشکلات اقتصادی وجود دارد که تا حد زیادی با ایجاد زیرساخت های مناسب این مشکل مرتفع شده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در ساوه با وجود منطقه ویژه اقتصادی و نیز وجود 450 واحد صنعتی فعال 70 درصد صنایع شهرک صنعتی کاوه در شرایط سخت فعالیت می کنند و با مشکل روبه‌رو هستند.

وی افزود: در این بخش امکانات تکمیل شده و زمینه بهره برداری سرمایه گذاران و جذب سرمایه گذار تا حد زیادی آسان شده و می توان با جذب بیشتر سرمایه گذار مشکلات این بخش را رفع کرد.

استاندارمرکزی تصریح کرد: باید تعریف مناسب و خوبی از استان و ظرفیت های صنعتی استان داشته باشیم تا بتوانیم سرمایه گذاران بیشتری را در این عرصه و توسعه اقتصاد استان جذب کنیم.

مقیمی با اشاره به اینکه مسائل و مشکلات شرکت ها باید در کشور آنالیز شود گفت: تمامی تلاش ها بر این بوده تا بتوانیم در راستای حل مشکلات اقتصادی داخلی و خارجی و ایجاد سرمایه گذاری در این بخش ها گام های تاثیر گذاری برداریم.

وی افزود: برگزاری این جلسات با سرمایه گذاران منطقه و کار کردن در راستای رفع مشکلات این بخش ها بسیار مهم بوده که باید به سمت گسترش تولید گام برداشته شود.

استاندار مرکزی تصریح کرد: رشد اقتصادی کشور با پیروی از منویات مقام معظم رهبری در راستای شعار اقتصاد مقاومتی با یک مدیریت جهادی و عزم ملی محقق می شود که باید برای این منظورمشکلات موجود در بخش های صنعتی و کارخانه های این بخش را مسئولان در بیرون از این بخش ها رفع کنند.

مقیمی با اشاره به وجود ظرفیت‌های خوب صنعتی در استان مرکزی گفت: استان مرکزی به ویژه شهرستان های ساوه و زرندیه دارای ظرفیت های خوب و بالقوه صنعتی هستند که با همکاری و حمایت بخش های خصوصی و جذب سرمایه گذاران این بخش باید این ظرفیت ها بالفعل شود.

وی افزود: مسئولان استانی باید با همکاری مسئولان کشوری بتوانند مشکلات صنایع را برطرف کنند و نیز باید به تولیدات داخلی بسیار اهمیت داده شود و به این بخش اعتبارات ویژه‌ای اختصاص پیدا کند.

منبع:تسنیم

کد مطلب: 330790